Як швидко ощипать качку

Сучасним господаркам рідко доводиться обскубувати птаха, а вже качку і поготів. У продаж зазвичай надходять готові тушки. Але якщо в сім`ї є мисливець, здобич потрібно готувати, а значить, доведеться освоювати нелегку справу общіпування качок. Процес цей трудомісткий, не надто швидкий, але зате як приємно буде приготувати що-небудь смачне на обід.
Як швидко ощипать качку
Підберіть свій рецепт

Вам знадобиться

  • - металевий таз;
  • - полотняний мішок;
  • - праска;
  • - ніж;
  • - пальник;
  • - мука.

Інструкція

1
Общипування качок проводиться двома способами: методом попереднього отримання опіків і сухим методом. Найпростіший спосіб - покласти качку в великий металевий таз, обшпарити її гарячою водою (70-80 градусів), витримати хвилин 15 у воді і починати щипати. При цьому воду лити потрібно так, щоб вона потрапляла на пір`я.


2
Існує ще один варіант, але не зовсім незвичайний. Мішок з полотняної тканини замочіть на 10-15 хвилин в окропі. Потім вийміть, не сильно відіжміть і помістіть в нього тушку.
3
Пропрасуйте добре розігрітою праскою мішок з качкою. Цей процес займе до 10 хвилин. Після цього тушку качки вийміть з мішка і починайте безпосередньо обскубування, робиться це вручну. Спочатку віддаляється перо, а потім пух. Починати обскубувати качку слід з грудей, поступово переходячи до спини і шиї. Недоліком ошпаривания є почервоніння м`яса качки. Приступати до общипування птиці подібним методом необхідно через 4 години після її забою.
4



Відразу послу забою, поки птах ще тепла, виробляють общипування сухим методом. Для зручності сядьте на невисокий стілець і на коліна покладіть дичину головою вниз. Поруч з колінами для пуху і пера варто поставити ящик. Щоб уникнути пошкоджень шкіри, перо і пух необхідно знімати з обережністю. Птицю, як правило, общипують дочиста. Якщо її планується зберігати, то для обскубування краще застосовувати сухий спосіб.
5
Після закінчення видалення пір`я та пуху тупим ножем приберіть пушинки і пеньки. Щоб видалити залишилися дрібні волоски і пір`я, тушку птиці можна обпалити. Перед обпаленням шкіру потрібно розправити, щоб на ній були відсутні складки. Крила для цього необхідно розгорнути, качку за лапи і голову розтягнути і обпалити над пальником.
6
Якщо обпалення тушки виробляється на коптять небо полум`я або вона волога, натріть тушку борошном. Борошно поглине вологу, а дрібні волоски, що залишилися після общіпування, від шкіри легко відокремляться і згорять. Копоть разом з борошном швидко змиється водою. Обпалювати тушку потрібно обережно, щоб не пошкодити шкіру і не розтопити підшкірний жир.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 106
Увага, тільки СЬОГОДНІ!