Хто сьогодні хоч раз в житті не чув цю приказку? Причому її часто вживають не в тому сенсі, який спочатку в неї закладався. Спочатку дана прислів`я звучала так: «Від вівса коні не нишпорять - від добра добра не шукають ...». Але перша складова даного прислів`я згодом повністю зникла з вимови, залишилася тільки друга частина.

По-іншому можна описати цю прислів`я так: якщо ви характеризуєте щось, як цілком хороша, то не має сенсу шукати кращого, так як цього абстрактного кращого можна і не знайти, а то, що вже для вас добре, дуже легко зовсім втратити. Тобто якщо ви вже прийняли від вашого життя щось, що для вас є хорошим, а в даному контексті добре виражається як добро, то, швидше за все, це ваша кінцева мета з даного питання. Не варто весь час бути незадоволеним результатами своєї праці і вимагати від життя все більше, адже можна втратити й того, що вже маєш.

Які приказки співзвучні за змістом

Якщо ви не впевнені, що використовуєте цю приказку в правильному контексті, можливо, буде простіше замінити її на схожу за змістом. Російська мова неймовірно багата різними мовними зворотами, виразами, приказками, фразеологізмами і прислів`ями. Нові приказки з`являються постійно, але найчастіше це просто старі фразеологізми, виправлені відповідно до постійно мінливими, динамічними реаліями сьогоднішнього дня.

З максимально схожих за змістом з цією приказкою можна виділити наступне: від любові любові не шукають. Якщо вдуматися, більш старше покоління (бабусь і дідусів) зможуть легко привести 7-10 схожих за змістом приказок, велика частина з яких буде молодим абсолютно незнайома.

Звідки пішла така закономірність в приказках?

Російські люди завжди відрізнялися відкритістю душі, бажанням допомогти ближньому і не дуже, який потрапив у важку ситуацію людині. Але дуже часто буває, що, надаючи допомогу і проявляючи великодушність, тим самим ви ставите себе в складне моральне становище. Адже дуже часто люди, яким безкорисливо виявляється так необхідна в цей момент життя допомога, потім не можуть пробачити саме те, що ви стали свідком їх слабкості, і намагаються всіляко показати, що ця допомога була і не особливо потрібна. Таке зустрічається дуже часто зараз і зустрічалося раніше. Саме через таких некрасивих і для багатьох неприємних ситуацій і складалися подібні приказки.