Соціальна іпотека - що це


Соціальна іпотека надається в першу чергу людям, офіційно визнаним потребують житло. Але черговики не єдині громадяни, які можуть скористатися соціальною іпотекою, програма поширюється також на молоді сім`ї, працівників бюджетної сфери, молодь і військових.


Варіанти соціальної іпотеки:


• Надання кредиту на покупку державного житла за пільговою ціною.
• Дотування процентної ставки за іпотечним кредитом.
• Надання субсидій на частину вартості іпотечного житла.


У різних регіонах можуть застосовуватися різні варіанти іпотеки, це залежить від рішення місцевої влади. Щоб дізнатися, який з варіантів програми діє в вашому регіоні, вам потрібно звернутися до органів влади за місцем проживання, що займаються житлової політикою. До учасника соціальної іпотеки пред`являють вимоги органи влади і співпрацює з ними банк.

Іпотека для молодої сім`ї


Скористатися субсидією можуть чоловік і жінка, якщо вік кожного не більше 35 років. Крім того, молода сім`я повинна бути визнаною потребує поліпшення житлових умов і має кошти, що перевищують обсяг субсидії для придбання житла.
Сім`я, яка бере участь в цій програмі, може отримати безоплатну соціальну виплату. Виплата для сімей з дітьми - 35%, для бездітних сімей становить 30%.


Якщо надання фінансової допомоги схвалено, молода сім`я отримує відповідний сертифікат, а гроші в безготівковій формі перераховуються в банк-партнер.

Іпотека для військових


У нашій країні існує програма «Військова іпотека», вона спрямована на реалізацію права військовослужбовців на житло через накопичувальну іпотечну систему забезпечення житлом. Можливість участі в програмі для військовослужбовців визначається датою укладення першого службового контракту і званням. Учасникам програми щороку перераховується на рахунок сума, яка визначається урядом. Дані кошти військовослужбовець може витратити на початковий внесок при купівлі житла за допомогою іпотечного кредитування.

Молодіжна соціальна іпотека


Для вирішення житлової проблеми серед молоді відроджена практика будівельних студентських загонів. Відпрацювавши певну кількість змін на будівництві, працівник отримує право взяти іпотеку і викупити житло за собівартістю. Інформацію про формування подібних загонів слід уточнювати в профкомах вищих навчальних закладів вашого регіону.