Чому буває погано після застілля?

Прокинувшись вранці після веселого застілля з болем в голові, слабкістю в тілі і нудотою кожна людина задається питанням, чому так буває, і невже кілька чарок спиртного могли привести до таких наслідків. При спробах встати і без того погане самопочуття доповнилося різким болем в правому боці? Значить, печінку так відреагувала на отруєння організму алкогольними напоями і надлишком небажаних для неї страв.

Занадто жирна і гостра їжа, всілякі фаст-фуди, шкідливі звички засмічують печінку, позбавляючи її можливості виконувати головне призначення - очищення організму. Природа поклала на неї функцію природного фільтра, і від правильності його функціонування буде залежати здоров`я організму в цілому.

На жаль, лікування печінки є тривалим заходом. Однак ні в якому разі не слід нехтувати ним, щоб не допустити цирозу, небезпечного летальним результатом.

Які продукти шкідливо вживати?

Особливо небезпечні для печінки жирні сорти м`яса, сало і вершкове масло, що вживаються в великих кількостях. Пам`ятайте, що жир є для неї головним ворогом, тому від жирності продуктів залежить навантаження на печінку. Таким же поганим властивістю наділені жирні кондитерські вироби, здобна випічка, шоколад і какао.

Надмірне захоплення рослинними продуктами, овочами і фруктами також здатне заподіяти печінки шкоду. Тому редис, часник, редьку, щавель, ківі і будь-які кислі плоди необхідно обмежувати в споживанні.

Замінити шкідливі для печінки продукти консервації можна замороженими або сушеними овочами та фруктами. Корисним буде і вживання плодів у свіжому вигляді.

Любителі копченостей, гострих приправ і домашніх солінь повинні переглянути свій раціон. Приправляти страви великою кількістю гірчиці або кетчупу зовсім не обов`язково. Міцна кава пити не слід, краще його розбавити молоком.

На особливу увагу серед шкідливих для печінки продуктів заслуговують міцні алкогольні напої, особливо самогон. Але сухе червоне вино і неміцні сорти пива в невеликих кількостях корисні для здоров`я.

Як зберегти здоров`я печінки: корисні поради

• Обмежити споживання кислих, гострих, жирних і копчених продуктів харчування.
• Чи не переїдати, особливо на ніч.
• По можливості не вживати міцні спиртні напої.
• Без відповідних лікарських призначень не брати ліки.
• Завжди мити руки перед їжею, а продукти - перед приготуванням.

Звільнити печінку від зайвих навантажень можуть страви, що сприяють правильній роботі кишечника. Готувати можна каші, запечену рибу, тушковане м`ясо. Солодощі замінюють фруктами і медом.
Слідуючи таким простим радам можна підтримати своє здоров`я і не допустити виникнення патологій печінки.