Що вивчає нутрициология

Слово «нутрициология» походить від латинського «nutricium» (харчування) і грецького «logos» (вчення, наука). Нутрициология є наукою про продукти, способах їх приготування і про їх дії на організм людини. Спеціаліст-нутриціолог вивчає речовини та компоненти, які містяться в продуктах харчування.

Нутрициология є відносно молодою наукою.

Організм людини постійно оновлюється, при цьому руйнуються старі клітини і утворюються нові, постійно синтезуються гормони, ферменти, інші речовини. Нутриціології вважають, що даний процес залежить від кількості і складу їжі, отже, від цих чинників буде залежати здоров`я і життєві сили людини. Основою нутрициологии є уявлення про те, що організм є саморегулюючою системою. Якщо насичувати його корисними і правильними речовинами в необхідному співвідношенні, це сприятиме розвитку нових клітин, нормалізації обміну речовин, отримання енергії, уповільненню старіння організму, профілактиці захворювань.

В останні десятиліття їжа надто насичена хімічними речовинами, різними консервантами, багато продуктів стали шкідливими для здоров`я людини. Тому в сучасних умовах наука нутрициология є способом запобігання розвитку хвороб і збереження здоров`я людей. Її метою є вивчення законів впливу їжі на організм людини, пошук шляхів легкого засвоєння їжі, її виведення з організму, а також вивчення мотивів вибору їжі і механізмів впливу даного вибору на здоров`я.

Чим може допомогти нутриціолог

Для збереження свого здоров`я необхідно знати основи нутрициологии, в цьому може допомогти фахівець-нутриціолог. Він підбере необхідний вид харчування (лікувальну дієту, збалансоване харчування, спортивне, дитяче харчування). Раціональним називається харчування при оптимальному прийомі їжі (в певний час). Збалансоване харчування - це повноцінний за всіма поживними речовинами раціон, який відповідає індивідуальним особливостям організму і способу життя. Лікувально-профілактичне харчування передбачає раціон, підібраний для запобігання змін в організмі при дії на нього несприятливих факторів.

Реабілітаційне харчування допомагає відновити порушені функції організму після перенесених захворювань, психічних потрясінь, травм.

Нутриціолог допоможе пацієнту скорегувати різні хворобливі стани за допомогою призначених нутрицевтиков (амінокислоти, мінеральні речовини, білки, вітаміни) і парафармацевтиков (соки, ягоди, трави, чаї та ін.) Призначені біологічно активні речовини нададуть функціональну підтримку організму.