Як оцінити масу тіла

Для того, щоб зрозуміти, чи знаходиться ваша вага в межах норми чи ні, його необхідно оцінити. У медицині та дієтології існує ряд простих способів зробити це, отримавши досить точну оцінку. Грунтуючись на отриманій про свою вагу інформації (дефіциті або профіцит), Ви чи зможете зробити висновок про необхідність перегляду свого способу життя.
вимір маси тіла

Вам знадобиться

  • - ваги;
  • - зростомір;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - інтернет;
  • - таблиця індексів маси тіла;
  • - аркуш паперу;
  • - ручка.

Інструкція

1
Отримайте вихідні дані. В якості вихідних даних служать Ваші зріст, вага, обхват грудної клітки. Вони знадобляться для розрахунку індексів маси тіла. Чим точніше Ви виміряєте свої показники, тим краще.
2
Розрахуйте індекс Кетле. Індекс Кетле - один з найпопулярніших індексів серед існуючих. Розраховується за формулою: вага (кг) розділити на квадрат зросту (м).
3


Розрахуйте індекс Брока. Розроблено в 1868 р Нормальна маса тіла розраховується за формулою: з росту (см) відняти 100. При ширококоста і худорлявому статурі (конституції тіла) його необхідно скорегувати - відняти або додати 10% відповідно.
4
Розрахуйте індекс Брейтмана. Нормальна маса тіла розраховується за формулою: зростання (см) помножити на 0,7 і відняти 50 (кг).
5
Розрахуйте індекс Борнгардт. Ідеальна маса тіла розраховується за формулою: зростання (см) помножити на окружність грудної клітини (см) і розділити на 240.
6



Розрахуйте індекс Давенпорта. Розраховується за формулою: вага (г) ділиться на квадрат зростання (см). Перевищення значення вище 3,0 свідчить про наявність ожиріння. Схожий з індексом Кетле.
7
Розрахуйте індекс Ноорда. Нормальна вага розраховується за формулою: зростання (см) помножити на 420 і розділити на 1000.
8
Розрахуйте індекс Татона. Нормальна вага розраховується за формулою: з росту (см) відняти (100+ (зростання-100) / 20).

Зверніть увагу

Використовуйте ваги з похибкою не більше 0,5 кг. В іншому випадку, Ви можете отримати невірні дані про свою вагу і зробити неправильний висновок про стан свого здоров`я.

Корисна порада

Ведіть журнал здоров`я, щодня заносячи в нього значення індексу маси тіла і, можливо, інші показники. Це допоможе Вам своєчасно помітити зміну ваги і контролювати стан здоров`я.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 166
Увага, тільки СЬОГОДНІ!