Повна відмова від куріння вимагає психологічної підготовки, якщо людина курив багато років. У підготовчий етап вирішальними є два фактори: настройка підсвідомості і тверда воля.

Кинути палити остаточно і безповоротно - це справжній подвиг для завзятого курця, тому потрібна дуже сильна мотивація: це може бути і ризик серйозного захворювання, і турбота про дітей, які змушені вдихати тютюновий дим, і поступка коханій людині, якій неприємний запах тютюну.

Якщо ви твердо вирішили кинути курити, напишіть на аркушах паперу назви отруйних речовин, що містяться в тютюновому димі, і назви хвороб, до яких призводить куріння. А список таких хвороб жахає: рак легенів, інфаркт міокарда, стенокардія, гіпертонія, імпотенція, гангрена, емфізема легенів, виразка шлунка, гастрит, бронхіальна астма та інші. Розвісьте ці саморобні плакати в квартирі на видних місцях. Кожен раз, збираючись закурити, подивіться на найближчий плакатик.

Щоб закріпити свою відмову від куріння, відмовтеся на деякий час від спиртного, навіть від пива. Алкоголь навіть в незначних дозах може спровокувати бажання закурити.

Як тільки бажання курити стає нав`язливим, повторюйте про себе такі фрази: "Куріння мені дуже шкідливо. Свобода від сигарет робить мене гордим і задоволеним. Куріння для мене смертельна отрута. Свобода від сигарет приносить мені задоволення і радість. Я щасливий, що не курю".

Головне - вірте в свої сили, тоді ви зможете розпрощатися з сигаретою назавжди!