Для чого потрібні біодобавки?



БАД - це біологічно активна добавка до їжі, яка допомагає організму отримувати відсутні речовини. Однак багато хто плутає біодобавки з лікарськими засобами. БАДи не в змозі лікувати хвороби, але їм під силу запобігти багатьом з них, в тому числі хронічні. Використовувати їх можна і для профілактики, але під наглядом лікаря і в принципі за його рекомендацією. Біодобавки відносять до природних речовин, які вживаються одночасно з їжею. БАДи ефективні для підтримки здоров`я людини в цілому, для заповнення відсутніх мінералів і вітамінів, зміцнення імунітету.

Користь чи шкода?

Якісна БАД, безсумнівно, принесе користь організму. Адже разом з їжею в організм людини щодня має надходити більш 100 різноманітних речовин, наприклад, йоду, заліза, кальцію і багатьох інших. Однак раціон сучасної людини не в змозі покрити добову норму корисних речовин, тому вживання біодобавок - необхідний процес для підтримки загального здоров`я.

Варто врахувати, що біодобавки не проходять фармакологічних випробувань, перевірку проводить лише Інститут харчування РАМН з метою виявлення в Баде шкідливих речовин.

Найчастіше під виглядом харчових добавок в руки людини потрапляють неякісні або неперевірені ліки. Це пов`язано з тим, що зареєструвати біодобавку простіше, ніж ліки. Небезпека криється в тому, що препарат починають рекламувати як чудодійні ліки, хоча насправді воно і ліками не є. Тому споживачеві слід уважно вивчити етикетку купленого препарату. Зазвичай в інструкції по застосуванню виробники вказують, чи є засіб ліками або БАДом.

Біодобавки, отримані з натуральних речовин, принесуть користь в тому випадку, якщо необхідно побороти певне нездужання, а не хронічну хворобу. Сама схема прийому БАДів повинна призначатися лікарем після проведення діагностики стану здоров`я та необхідних аналізів. Шкода біодобавки завдадуть в тому випадку, якщо їх вживати неграмотно, тобто, без попередньої консультації з фахівцем, а також регулярно протягом довгого часу.

Слід уважно поставитися і до дистриб`юторів, які пропонують біодобавки від всіх хвороб: такого не буває! Якщо ви відчуваєте, що вашому організму не вистачає будь-яких речовин, якщо ви сумніваєтеся в доцільності вживання БАДів, варто скорегувати свій щоденний раціон.