Що робить людину здоровою

Здоров`я - це спосіб життя, його потрібно напрацьовувати і підтримувати весь час. Періодичні нетривалі спроби зайнятися своїм здоров`ям не принесуть стабільного результату. Основ здоров`я багато, але найголовніші з них: здоровий спосіб життя, правильне харчування, фізична активність і позитивне світосприйняття.


Що робить людину здоровою



Основа хорошого самопочуття - це ведення такого способу життя, при якому організм не працює весь час «на знос». Це не означає, що, чим більше ви ледарює, тим здоровіше будете. Але потрібно дозувати навантаження, в тому числі розумові і психологічні. Влаштовувати стрес іноді навіть корисно, періодична струс активізує всі органи. Але якщо ви весь час в стресовому режимі, то рано чи пізно організм почне давати збої. Відмовтеся від шкідливих звичок: куріння, зловживання алкоголем, занадто щільний вечеря незадовго до сну - всі вони значно знижують ресурс здоров`я в вашому тілі.

Збалансоване повноцінне харчування - обов`язкова складова здоров`я. Бажано вживати поменше жирної їжі, особливо смаженої, але при цьому додавати в їжу рослинні олії в сирому вигляді. Білки, вуглеводи, жири, клітковина, вітаміни, мінеральні елементи - все це потрібно включати в меню щодня. Найменш корисні, але при цьому, дуже калорійні продукти - здоба, білий хліб, смажена картопля, солодощі - потрібно виключити з повсякденного раціону. Звичайно, іноді можна розслабитися і дозволити собі трохи зайвого. Але робіть це зрідка і вчасно зупиняйтеся.

Чиста вода - необхідність для здоров`я тіла. 1,5-2 літра в день може випивати далеко не кожен. Але хоча б 1 склянку води вранці натщесерце і по склянці за 20-30 хвилин перед кожним прийомом їжі - це зовсім не складно.

Експерименти показали, що без сну людина довго не проживе. Організму необхідний повноцінний сон, щоб відновити сили. Спати потрібно від 6 до 9 годин щодня (в залежності від індивідуальних потреб організму). При цьому бажано засипати не пізніш 23-х годин. Повітря в спальні повинен бути свіжим і відносно прохолодним, бажано, щоб температура не перевищувала 22-23 градуси.

Дихайте свіжим повітрям, виділяйте час для прогулянок по лісі або парку. Регулярно провітрюйте квартиру, в тому числі і взимку. Чи не закривайте вікна щільно, залишайте хоча б невеликі щілини, легкий протяг не зашкодить здоров`ю навіть маленької дитини, якщо його з перших днів не ховати і не кутати.

Давайте організму обов`язкову фізичне навантаження: прогулянки з зарядкою, пробіжки (але не вздовж автомобільної дороги), тренажерний зал, басейн, групові види спорту, ролики, ковзани - вибирайте те, що вам подобається.

Дуже корисно хоча б раз на два тижні відвідувати баню. Вона чудово очищає і стимулює весь організм, покращує обмін речовин. А якщо при цьому влаштовувати контрастні водні процедури, то прекрасне самопочуття на кілька днів вперед вам гарантовано.

І, звичайно, привчайте себе мислити позитивно, не турбуйтеся по дрібницях. А якщо і засмутилися, то не зациклюйтеся на неприємностях, а постарайтеся швидше привести себе в спокійний настрій. Негативні емоції відбиваються на роботі мозку і внутрішніх органів, а значить підривають здоров`я і скорочують життя. Частіше радуйте себе і просто радійте життю.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 103
Увага, тільки СЬОГОДНІ!