Як ввічливо відмовити людині

У житті раз у раз трапляються ситуації, коли потрібно відмовити людині. Багатьом бояться образити своєю відмовою і погоджуються наперекір своїм інтересам. Існує кілька нескладних способів відмовити, що не здавшись грубим.
Як ввічливо відмовити людині

Інструкція

1
По-перше, запам`ятайте одну істину: ви не зобов`язані виправдовуватися за свою відмову, навіть якщо мова йде про відмову близькій людині. Чим більше ви будете безпорадно виправдовуватися, тим сильніше ризикуєте зіпсувати свої відносини з людиною. Якщо ви так журитеся, то чому тоді відмовляєте? Така невідповідність незрозуміло людині, якій ви відмовили, і ображає його більше самого факту відмови. Приводьте причину тільки в тому випадку, якщо вона дійсно існує, і вона серйозна.
2
Іноді найчеснішим варіантом буде сказати прямолінійне «ні», але зробити це краще в м`якій формі. Наприклад: «ні, я не можу це зробити», «немає, я вважаю за краще цього не робити», «немає, у мене зараз немає вільного часу». Можливо, співрозмовник почне вас провокувати і вмовляти, але ви стійте на своєму, не включаючись в дискусію.
3
Більш м`яка форма відмови - проявити участь і розуміння до проблеми співрозмовника. Якщо людина тисне на жалість, ви можете його спокійно вислухати, поспівчувати і відмовити. Наприклад: «я розумію, що ти дуже втомився, але не зможу виконати твоє прохання», «це дійсно серйозна проблема, але вирішити її не в моїх силах», «я розумію, як тобі важко, але я не можу в цій ситуації допомогти ».
4
Є одна хитрість під назвою відстрочений відмову. Вона підійде для тих людей, які взагалі не вміють відмовляти. Також вона хороша, щоб виграти час і трохи подумати, зважити всі «за» і «проти». Потрібно просто попросити у прохача людини деякий час на обдумування. Це можна висловити приблизно так: «я точно не пам`ятаю всі свої плани на завтра», «я хочу порадитися з ...», «мені треба подумати», «я не можу сказати відразу». Якщо ви безвідмовний чоловік, постарайтеся використовувати цю техніку завжди.
5


Бувають ситуації, в яких потрібно відмовити частково. Висловіть свої умови, на що ви згодні, а на що - ні. Таке буває, якщо ви дійсно хочете чимось допомогти в конкретній ситуації, але людина просить занадто багато чого. Ви можете відповісти: «я готовий допомогти з ..., але тільки не ...», «у мене не вийде приїжджати щодня, але я можу робити це в четвер і суботу», «я підвезу тебе, але якщо ти прийдеш без запізнень». Якщо ж ви не згодні ні на одне із запропонованих вам умов, але щиро хочете допомогти людині, запитаєте: «може, я можу допомогти в чомусь іншому?».
6
Іноді вам правда хотілося б допомогти, але ви не знаєте, як. В такому випадку, спробуйте пошукати варіанти спільно з тим, що просять людиною. Можливо, зробити щось дійсно буде в ваших силах. Також ви можете відмовитися і відразу ж запропонувати допомогу в пошуку фахівця, який точно зможе допомогти у вирішенні даного питання.

Рада 2: Як відмовити в грошах

Знайомий просить у вас гроші в борг, але ви не впевнені, що він їх поверне. Але, з іншого боку, вам не хочеться псувати відносини і незручно відмовляти. Як же вийти з ситуації з найменшими втратами?
Як відмовити в грошах

Інструкція

1
Грошове питання часто є причиною сварок навіть між друзями. Тому, якщо ви не дуже впевнені в кредитоспроможності приятеля, позичайте суму, з якої не шкода розлучитися.
2
Іноді треба вміти говорити «ні». Скажіть прямо, що не можете дати в борг, нічого не пояснюючи - це ваше право. Якщо вам незручно відмовляти без приводу, зробіть посилання на те, що при собі у вас тільки невелика сума.



3
Також вірний спосіб не давати грошей - не мати їх. Тримайте в гаманці невелику кількість готівки, а решту грошей нехай будуть на банківських картах. Тоді, відмовляючи, вам не доведеться брехати.
4
Не варто займати відразу велику суму людині, яка ніколи у вас в борг не брав. Наприклад, банки, що дають позики, керуються кредитною історією боржника. Особи з підмоченою репутацією або не мають кредитної історії, швидше за все, отримають відмову в великому кредиті.
5
Вас з нез`ясовних причин щось насторожує в проханні? Іноді невербальні знаки говорять більше, ніж слова. Мозок людини здатний зчитувати ці сигнали і видавати їх у вигляді смутного почуття. Краще прислухатися до інтуїції - швидше за все, ваш внутрішній голос прав.
6
Якщо хто просить наполегливий, а запитувана сума велика, поясніть, що всі грошові активи у вас вкладені в акції. Або знаходяться на строковий банківський вклад.
7
Існує тип людей, які постійно живуть в борг. Найчастіше повертають вони гроші дуже неохоче. Якщо це ваш знайомий, можливо, варто дати йому невелику суму, попрощавшись з нею. Зате на майбутнє ви будете застраховані від більших витрат - швидше за все, більше він просити посоромиться. А якщо не посоромиться, можна нагадати про невіддані
8
Але пам`ятайте, що в житті є речі важливіші за гроші. У всьому потрібно знати міру - інакше ви ризикуєте уславитися скнарою. Може бути, не треба відмовляти людині, який дійсно потребує допомоги?


Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 96
Увага, тільки СЬОГОДНІ!