Як відмовити і не образити

Людина здобуває репутацію ненадійного, якщо погоджується зробити що-небудь, боячись образити іншого, всупереч своїм переконанням. Важливо вміти обґрунтовано відмовити людині, але при цьому не залишити в його душі образу. Особливо необхідно навчитися вирішувати такі ситуації у відносинах з близькими людьми.
Як відмовити і не образити

Інструкція

1
Розкажіть про свої почуття. Якщо вам не подобається прохання партнера, і ви готові відмовити, то висловіть своє невдоволення і розчарування. Постарайтеся дати партнеру зрозуміти, що вам не подобається. М`яко висловіть жаль, використовуючи займенник «я». Наприклад: «Мені це не потрібно, мені це нецікаво, мені дуже шкода» і т.д.
2
Твердо скажіть «ні». У цьому випадку потрібно дуже чітко сформулювати обгрунтування для відмови. Тут основою має бути ваше ставлення до того, що відбувається і прогнозування подій в разі вашої згоди. Наприклад: «Мені дуже шкода, але я не можу піти з тобою, тому що буду відчувати себе «не в своїй тарілці» і тільки зіпсую весь вечір ».
3
Обов`язково запропонуйте альтернативний спосіб вирішення проблеми. Відмовляючи, ніколи не залишайте людини один на один із завислим у повітрі питанням. Наприклад: «Я не зможу тобі допомогти перевезти меблі, але у мене є телефон компанії, яка робить це добре і недорого».


4
Зберігайте доброзичливе мовчання, щоб спокійно вислухати міркування партнера. Уникайте переривань, дайте йому можливість висловитися до самого кінця. Нехай співрозмовник зрозуміє, що ви уважні до нього.
5
Кілька разів повторюйте свої висловлювання. Тільки не забувайте при цьому враховувати доводи партнера. Якщо ви все також мають намір відмовити в силу своїх переконань, скажіть слово «ні» і нагадайте ще раз про причини і відчуттях, які обґрунтовують ваш відмова.
6
Ведіть себе послідовно, не дозволяйте втягувати себе в міркування. Пам`ятайте, що якщо ви якимось чином продемонструєте свою невпевненість, співрозмовник буде намагатися наполягати на виконанні своїх прохань з новою силою.
7
Погоджуйтеся тільки на те, що ви дійсно готові виконати. Не бійтеся образити людину. Якщо ви відмовите правильно, то образи з боку партнера не буде.

Рада 2: Як відмовити, не образивши людини




Часом відмовити людині буває нелегко, особливо якщо він наполягає на вашій допомозі. Іноді постає вибір: виконати прохання людини, отримавши масу труднощів і проблем, або відмовити і образити його.
Як відмовити, не образивши людини

Інструкція

1
Якщо існує ймовірність такої ситуації, подумайте: а чому, хто просить повинен на відмову ображатися. Адже зазвичай просять те, що люди робити не зобов`язані. Отже, ображатися на відмову нерозумно. Іноді буває, що хтось зробив послугу і чекає відповідного кроку, причому на самому ділі це вимога, з ввічливості вбрані в прохання. У цьому випадку ситуація складніша, і найкраще рішення - в неї не потрапляти, тобто не приймати послуг від людини, якому вам важко буде відплатити так чи інакше. Просто запропонуйте людині допомогу в якійсь іншій формі. Якщо відмовиться, запишіть це собі в мінус і в майбутньому постарайтеся допомогти. А також зробіть висновки, щоб більше не потрапляти в неприємні ситуації.
2
Найчастіше людина, яка просить щось занадто наполегливо, є звичайним маніпулятором. Серйозних послуг з його боку не було і швидше за все не буде. Просто те, що ви йому допомогли один раз, для нього достатня підстава звернутися до вас ще. І так до нескінченності, доброта карається. Іноді вам не хочеться пояснювати причини відмови, і це правильно. Це може дати тому, хто просить привід посперечатися, а вас може змусити брехати, що неприємно. Заглиблюватися в пояснення своїх особистих обставин вас має права примусити тільки слідчий, та й то в обмеженій кількості випадків. Так що не ускладнюйте собі життя - вирішили відмовити, відмовляйте, нічого не пояснюючи в подробицях. Просто скажіть - я не можу, цього достатньо.
3
Щоб пом`якшити відмову, запропонуйте допомогти вирішити проблему по-іншому. Скажіть, що ви раді допомогти, але не можете саме в цій ситуації зробити так, як просять. А ось по-іншому допомогти можете, і з задоволенням це зробите. Якщо людина, яка у вас просить, поважає ваш час і зусилля, він не образиться. А відносини з любителями вирішувати проблеми за чужий рахунок - не ті відносини, які потрібно дійсно берегти.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 195
Увага, тільки СЬОГОДНІ!