Як знизити напругу

Якщо вам має бути зустріч і розмова з незнайомою людиною, ви повинні розуміти, що в перші хвилини спілкування виникнення напруги в розмові неминуче. Ви не знайомі і не знаєте стиль взаємодії співрозмовника, його психотип, манеру вести діалог - все це насторожує. Незнайомі люди несвідомо створюють собі психологічні захисні бар`єри, тому ваше завдання - контролювати себе і не ставити такий бар`єр, а, крім того, по-можливості знизити напруга, яке виникне при спілкуванні.
Після обміну привітаннями перейдіть на нейтральну тему
Після обміну привітаннями, якщо ініціатива зустрічі виходила від вас, перейдіть на нейтральну тему. Вона може стосуватися погоди, останніх новин політичного, суспільного життя або спорту. Тут ви повинні висловити такий свій погляд на те, що сталося, з яким ваш співрозмовник напевно погодиться. У свою чергу і ви підтвердите свою згоду з висловленими ним судженнями. Цим ви виключіть моменти, що викликають почуття тривоги і почнете руйнувати психологічні бар`єри.
2


У подальшій розмові намагайтеся обійтися без термінів, які можуть бути незнайомі вашому співрозмовнику, знайдіть ті слова для вираження своїх думок, які будуть їм однозначно зрозумілі.
3
У розмові дивіться в очі співрозмовника, або виберіть поглядом точку і дивіться на неї, періодично реагуючи на промову свого візаві кивком або короткою фразою, даючи зрозуміти, що ви зосереджено й уважно слухаєте його.
4



Починайте розмову з фраз, які передбачають його участь в бесіді і підкреслюють важливість його думки для вас «Мені цікаво, що ви думаєте з приводу ...», «Як ви вважаєте ...». Замініть займенник «я» на займенник «ви», говорите не "Я хочу ...», а «Якщо ви захочете ...».
5
У розмові будьте емоційні, посміхайтеся, реагуйте на слова співрозмовника мімікою або жестами, але не переборщіть, все повинно бути в міру. Продемонструйте довіру людині - прийміть злегка розслаблену, зручну для вас позу, яка демонструвала б бажання слухати і спілкуватися.
6
Якщо в подальшій бесіді ваш партнер почав доповнювати і пояснювати свої висловлювання, швидше реагувати на ваші питання і відразу висловлювати свої відповідні судження, які стають все більш розлогими, то ваша мета досягнута і напруга знижено, почався конструктивний діалог.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 129
Увага, тільки СЬОГОДНІ!