Зображення зірок на національних прапорах досить популярні. Але не багато зірок об`єднуються в сузір`я. Прапори Австралії і Нової Зеландії прикрашає Південний Хрест - найвідоміше сузір`я Південної півкулі. Якщо брати цей принцип за основу, сузір`я для прапора Аляски вибрано дуже вірно.

Символіка прапора штату Аляска

Прапор штату Аляска - полотнище синього кольору. Це один з національних кольорів Сполучених Штатів Америки. Він символізує гірські озера і польові квіти, якими багаті землі Аляски. Другий колір прапора - золотою (жовтий), в який пофарбовані вісім зірок, зображених на полотнище. Він означає нескінченні багатства і нагадує про один із символів Аляски - золоті.

У центрі прапора розташовані сім маленьких п`ятикутних зірок, що утворюють сузір`я Великої Ведмедиці. Воно, безперечно, є найбільш впізнаваним і популярним сузір`ям в Північній півкулі. Велика Ведмедиця - це міць, сила, суворість і непохитність під тиском труднощів, все ті якості, без яких вижити на Алясці неможливо.

Верхній правий кут прапора прикрашає велика золота зірка - Полярна. Це зірка шукачів пригод і людей фортуни: моряків, мандрівників, рибалок, лісорубів, мисливців, золотошукачів - першопрохідців земель Аляски. А ще Полярна зірка красномовно говорить про географічне положення штату, що знаходиться на крайній півночі материка Північна Америка.

Історія прапора штату Аляска

Аляска стала штатом і увійшла до складу США 3 січня 1959 року. Але свій прапор вона отримала майже на тридцять років раніше.

У 1926 році Американським легіоном Аляски був оголошений конкурс на створення проекту прапора Території серед учнів старшої школи. Конкурс ініціював губернатор Джордж Паркс. У змаганні здобув перемогу тринадцятирічний підліток Бенні Бенсон.

Прапор був затверджений офіційним символом Території 2 травня 1927 року. Бенні дав точне пояснення для всіх кольорів і зображень. Він говорив, що синій колір - це небо над Аляскою і її найпоширеніший квітка - незабудка. Полярна зірка, за словами хлопчика, означала майбутнє і надію Аляски, а також вказувала на те, що це найпівнічніша територія Америки. Сузір`я Великої Ведмедиці Бенсон пов`язував з багатством і силою.

Пізніше був написаний гімн штату Аляска. Його особливість в тому, що він заснований на описі символіки, зображеної на прапорі. Гімн так і називається: «Прапор Аляски».