Своя. Полярна

Полярна зірка - це білий надгігант, що знаходиться в сузір`ї Малої Ведмедиці. Це відоме практично всім з дитинства сузір`я розташовується прямо над Північним полюсом. При такому розташуванні місцезнаходження Полярної зірки в небі практично незмінно, тому з давніх часів вона служить орієнтиром для подорожніх і моряків.

Полярна зірка неймовірно яскрава, і розпізнати її легко, варто лише знайти в небі сузір`я Малої ведмедиці, уважно придивитися до ручки ковша. Сам початок сузір`я - це і є та сама Полярна зірка. Орієнтуватися по цій зірці зручно від того, що її напрямок буквально збігається з напрямком на північ. Таке орієнтування можливо лише в Північній півкулі.

У Південній півкулі немає своєї полярної зірки.

легендарна зірка

Про Полярної зірки складено чимало легенд. У різних народів світу обов`язково знайдеться своя. Їй зацікавилися дуже давно, Полярна зірка служила об`єктом уваги і захоплення. У міфах індіанців, арабів, греків, мексиканців, існують згадки цього небесного світила, незмінно оточене загадками і величчю.

Ці легенди пояснюють її нерухомість, адже всі зірки на небосхилі зміщуються протягом ночі, крім цієї. Насправді її нерухомість пояснюється просто, адже рухаються не зірки навколо, а наша Земля при обертанні. Від цього ми можемо спостерігати рух зоряного неба, але є таке місце на небосхилі, де цього не відбувається - це вісь обертання планети, над нею і розташовується Полярна зірка.

зоряна система

Полярна зірка, пульсуюче світло якої так добре відомий, насправді представляє з себе цілу зоряну систему, що складається з трьох зірок. У центрі цієї системи розташовується надгігант Полярна А, який за яскравістю перевищує наше Сонце в 2000 разів. Так само система включає в себе дві менші за розмірами зірки - Полярна В, що знаходиться в деякому віддаленні і Полярна Р, розташована в безпосередній близькості до Полярної А, так, що розгледіти її не представлялося можливим досить довгий час.

Вік Полярної та оточуючих її зірок з досліджень становить близько 80 мільйонів років.

Імовірно ці зірки і ще кілька знаходяться в видаленні і не включених в систему представляють собою залишок розсіяне скупчення.