Шкідливі звички

До шкідливих звичок відносяться вживання алкоголю, куріння сигарет, наркотики. Алкоголь в невеликих дозах може бути корисний. Однак при зловживанні будь-яке спиртне починає шкодити людському організму, а значить скорочує тривалість людського життя. Що стосується сигарет, вони спочатку діють на легені. Чим більше викурено сигарет, тим більше нікотину накопичується в легенях. Це, в свою чергу, створює більший ризик для появи серйозних легеневих захворювань.

дотримання гігієни

Здоров`я зубів - дуже важливий елемент в стані здоров`я людини. Такі звичайні речі, як чищення зубів, можуть надовго позбавити людину від необхідності відвідувати кабінет стоматолога. Що стосується загальної гігієни - прийняття душу, то це безпосередньо впливає на чистоту всього організму. Є хвороби, які можна заробити просто від бруду. Тому щоденне прийняття душа вплине на загальне здоров`я людини.

Приходячи додому, необхідно мити руки з милом. Багато цим нехтують, а дарма. Гроші в магазині і транспорті, поручні в автобусах і тролейбусах, перила в під`їзді, інші сторонні речі - це все джерела бруду, яка здатна завдати людському організму дуже серйозної шкоди.

Психологічні аспекти довголіття

Вище були розглянуті матеріальні аспекти, прямо або побічно впливають на тривалість життя. Однак є ще й нематеріальні. Серед них такі якості людини, як злість, ревнощі, заздрість, образа. Прояв кожного з цих якостей може бути цілком нормально в тій чи іншій ситуації. У той же час потрібно подумати, як можна обійтися без прояву подібного негативу зі свого боку.

Природа як елемент довголіття

Переважна більшість людей живе в місті. У будь-якому мегаполісі повітря забруднене. Відбувається це з різних причин: вихлопні гази від йде транспорту, шкідливі викиди від заводів і фабрик, сигаретний дим від проходять курців. Для того, щоб легкі отримували певну кількість щодо чистого кисню, необхідно здійснювати виїзди на природу. Навіть похід в міський парк може мати значення для здоров`я людини. Якщо зовсім немає можливості виїжджати на природу, можна придбати квіти, наприклад, хлорофітум, які будуть очищати повітря будинку.