звучання імені


При виборі імені для дитини потрібно враховувати те, як будуть поєднуватися ім`я, прізвище та по батькові дитини. Не варто підбирати до досить поширеною прізвища рідкісне ім`я, так як вони будуть дисонувати один з одним і викликати глузування з боку оточуючих. Наприклад, Девід Сидоров, Ксенія Іванова - звучить безглуздо. Також не варто поєднувати рідкісне по батькові і слов`янське ім`я - Матвій Едуардович, Ілля Львович. Дитині буде набагато простіше в майбутньому, якщо його прізвище, ім`я та по батькові будуть благозвучні.

оригінальність вибору


Багато батьків хочуть вибрати для свого чада рідкісне, унікальне ім`я. Але не варто захоплюватися, адже малюкові буде зовсім нелегко в суспільстві, якщо ім`я занадто рідкісне або є іноземну форму. Дитині доведеться кілька разів повторювати його при знайомстві з людьми. А в самому гіршому випадку на нього чекатимуть досить недобре жартує з боку однолітків. Наприклад, імена Мілан, Калида, Ксенія, Святогор, Белослав і багато інших приємні на слух, але чужі сучасному суспільству, та й запам`ятовуються вони не з першого разу.

Скорочена форма імені


При виборі імені варто подумати, як можна називати дитину в повсякденному житті. Іноді трапляється так, що повне ім`я звучить дуже красиво, приємно на слух, але скорочення його є не надто вдалим, наприклад, Матвій - Мотя, Ксенія - Ця, Єсенія - еся, Сеня. Не можна забувати і про те, як сприймуть скорочене ім`я ровесники малюка.

Зменшувально-пестливі форми імені


Слід також подумати про те, якими зменшувально-пестливих формами можна називати дитину. Складно підібрати таку форму для рідкісного імені, а ось для поширених - зовсім не проблема. Наші предки вже подбали про різноманітність похідних імен, наприклад, для імені Наталя існує більше 20 пестливих форм.

Не варто так робити


Не можна називати дитину ім`ям близького родича, адже доля може повторитися. Особливо не слід так робити, якщо родич мав складний характер і був нещасливий. Небажано називати близнюків співзвучними іменами, наприклад, Саша - Паша, Аня - Таня, Міша - Гриша. Так як малюки і так тісно пов`язані один з одним, а з схожими іменами їм буде набагато складніше виділитися, як особистості.

малюк допоможе


Іноді буває так, що батьки придумують ім`я своєму чаду ще тоді, коли він в животі у мами. А при народженні дитини, спостерігаючи за його звичками, зовнішністю, розуміють, що ім`я вибране неправильно. Тому не варто називати малюка так рано. Потрібно почекати кілька днів після народження крихітки, спостерігаючи за його поведінкою, характером, і інтуїція підкаже правильний вибір сама.