Вибираючи ім`я для свого малюка, слід не забувати про те, що по батькові теж має не менший вплив на долю і характер дитини. По батькові людини - це своєрідне сховище генетичної інформації, яка вказує на приналежність до того чи іншого роду.
Володіючи корректирующими можливостями, по батькові здатне доповнити, уточнити або пом`якшити ті риси, які проявляються в людині під впливом його імені. З цієї причини при виборі імені дитини дуже важливо перевіряти результат його поєднання з батькові.

звучання по батькові

По батькові, вимова яких вимагає жорсткої артикуляції, відносяться до «твердим»: Федорович, Ігорович, Миколайович і т.д.- легше вимовлені по батькові відносяться до м`яких: Ілліч, Михайлович, Юхимович. Так, наприклад, вибираючи ім`я для хлопчика з м`яким по батькові Ілліч, в першу чергу варто пам`ятати про врівноваженість поєднання імені та по батькові: надлишок м`яких складів може накласти певний відбиток на характер малюка.

Походження імені та по батькові

Найкраще поєднання дають імена та по батькові, взяті з однієї мови: давньогрецькі, давньоєврейські, латинські або слов`янські - вони забезпечують найбільш гармонійне звучання. По батькові Ілліч, має давньоєврейське походження, буде добре поєднуватися з іменами того ж мови: Михайло, Яків, Данило, Семен, Іван, Матвій, Захар.

Поєднання за кількістю складів

Найкраще поєднання імені та по батькові дає плавний розподіл звуків і букв в різних кількостях складів: до коротким батькові добре підходять довгі імена, і навпаки: Костянтин Ілліч, Григорій Ілліч.
Втім, поєднання однакової кількості складів теж дає непогані результати: Петро Ілліч, Іван Ілліч, Юрій Ілліч.
Вибираючи ім`я для хлопчика з по батькові Ілліч, варто пам`ятати про те, що не рекомендується дублювання імені: не варто називати дитину на ім`я його біологічного батька, тим самим закладаючи в його долю частину батьківських програм.

Те ж саме відноситься до імен знаменитостей: певне поєднання імені та по батькові, що знаходиться у всіх на слуху, матиме власну енергетику, яка може надати на долю дитини не найкраще вплив.
Хлопчик з по батькові Ілліч, який отримав ім`я Володимир або Леонід сприйматиметься через призму імені відповідних відомих людей, частково втрачаючи власну індивідуальність.

Поєднання за значенням імені

По батькові Ілліч накладає певний відбиток на характер дитини: як правило. все Іллічі - терплячі, м`які, досить спокійні, доброзичливі люди. Тому, щоб надати характеру деякі риси твердості, можна вибрати відповідне ім`я: Олександр, Юрій, Сергій, Роман, Борис, Тарас.