Які імена обирають для дітей

Сучасні мами і тата слідують моді, називаючи малюків застарілими іменами (традиції 50-70гг). Для хлопчиків вибирають імена Віктор, Гліб, Матвій, Тимофій, Артемій, Гнат. Вже давно популярно старе російське ім`я Микита. Дівчаток називають Дарьямі, Агніямі, Аглаї, Інеса, Нінамі, Тамара, Поліна. До недавнього часу ці імена були рідкісні. Називаючи рідкісним ім`ям своєї дитини, батьки таким чином готували для нього унікальну долю.

Однак, намагаючись виділити дитини із загальної маси за допомогою рідкого і красивого імені, батьки «перестаралися». Дитину з незвичайним ім`ям можна тепер зустріти частіше, ніж з ім`ям простим. Дивно, але тепер рідкісними у сучасного покоління стали такі «прості» імена, як Тетяна, Наталя, Ольга, Олександр, Сергій.

Деякі батьки орієнтуються на святці, вважаючи, що православне ім`я здатне захистити малюка від зла і недобрих людей. Для цього потрібно купити православний календар і подивитися, іменини якого святого відзначають в день народження дитини.

Важливим авторитетом для багатьох є книги, які розкривають таємницю імені. У них розповідається про походження імені для хлопчика або дівчинки, про його значення, про здатність впливати на долю.

Часто молоді батьки орієнтуються на звукове поєднання імені дитини і його батькові. Важливим стає легко вимовним. Наприклад, Емілія Олександрівна звучить м`якше, ніж Катерина Олександрівна. Прийнято вважати, що «м`які» жіночі та чоловічі імена (Олексій, Василь, Савелій, Ірина, Наталя, Олена) принесуть своїм власникам спокій, м`якість, врівноваженість. Імена, які звучать твердо, зроблять характер твердим, впертим, наполегливим: Андрій, Ігор, Роман, Злата, Сніжана.

Як не варто називати дитину

Уникайте повторення в імені дитини імен тата або мами. Вважається, що людина, що носить ім`я свого батька чи матері, переймає його карму. Те ж стосується і імен померлих дядь і тьоть, дідусів і бабусь. Нехай дитина буде названий своїм ім`ям, а не чиїмось. Навіть якщо ви дуже любите і поважаєте цю людину.

Уникайте вигадливих імен на честь якихось подій: Олімпіада, Спартакіада, Октябрина і т.п.