Всілякі опитування, зовнішні огляди, численні аналізи, дослідження, проведені за допомогою ультразвуку, дозволяють знайти як цілком явні, так і приховані хвороби, виявити ймовірність знаходження наркотичних речовин в крові обстежуваного, визначити наявність і можливий напрямок течії багатьох перманентних захворювань. За результатами подібного обстеження пацієнту присвоюється перша, друга або третя група здоров`я, рекомендуються подальші контакти з фахівцями певного напряму медицини, призначається адекватне лікування.

Перша група здоров`я

До першої групи відносять здорових людей, які успішно пройшли тестування і дослідження, які не мають хронічних та інших захворювань. Ця, як правило, нечисленна група не потребує оперативного лікування і повторної найближчій диспансеризації.

Визначення групи здоров`я дозволяє лікарям виявити пацієнтів, яким потрібно більше уваги, санаторно-курортне лікування та реабілітаційні заходи.

друга група

До другої групи прийнято відносити пацієнтів без особливих ознак серйозних хронічних захворювань, що відносяться між тим до групи ризику в напрямку розвитку судинних захворювань, їм призначаються лікувальні препарати, визначається графік обстеження у фахівця-кардіолога.

третя група

До третьої групи відносять людей, які страждають хронічними або гострими захворюваннями, які вимагають якнайшвидшого втручання фахівців. Цим людям необхідно адекватне лікування, подальша реабілітація, постійна профілактика і спостереження виявленого захворювання.

Групи здоров`я у дітей

Для маленьких пацієнтів встановлена особлива шкала, що розділяє дітей на п`ять основних груп по особливостям здоров`я і наявності прихованих і явно виявляються захворювань, обумовлених генетикою або особливостями розвитку. Перша група здоров`я об`єднує абсолютно здорових малюків з адекватним фізичним розвитком, друга група виділяє хлопців з низькою опірністю по відношенню до гострих захворювань, такі дітлахи зазвичай ставляться на облік у профільних фахівців, а їх батькам лікарі пояснюють необхідність щорічної диспансеризації дитини навіть в разі відсутності ознак захворювання .

Групи здоров`я важливі не тільки для лікарів і пацієнтів, це показник і для педагогів, які, наприклад, звільняють від фізкультури дітей 4-й і 5 груп, а для другої розробляють спеціальні заняття.

Третя група об`єднує дітей з негострими хронічними хворобами, четверта - складається з пацієнтів, наділених патологією розвитку. І, нарешті, в п`яту, найбільш серйозну групу, потрапляють діти-інваліди.