Вітаміни для волосся

Нестача вітамінів в щоденному раціоні харчування згубно відбивається на стані і здоров`я волосся. Вони не тільки стають неживими, ламкими і тьмяними, але ще і стрімко випадають. З цією проблемою слід боротися. Перш за все, необхідно забезпечити організм достатньою кількістю певних вітамінів, які відповідають за ріст і здоров`я волосся.

Вітаміни групи В є особливо корисними для здоров`я волосся. Вітаміни В1 і В12 забезпечують пасма необхідною енергією і силою, а також стимулюють ріст. Отримати їх можна, вживаючи регулярно кисломолочні продукти, яйця і м`ясо.

Вітамін В2 надає виснаженим волоссю додатковий блиск. Міститься у великих кількостях він в нирках і печінці. Вітамін В9 допоможе уникнути небажаної і передчасну сивину, його можна отримати, вживаючи в їжу багато свіжих овочів і фруктів.

При випаданні волосся найбільш необхідний вітамін В6. Він запобігає випаданню, зменшуючи кількість ослаблених локонів в кілька разів. Даним вітаміном багаті горіхи і насіннячка.

Крім вітамінів групи В, ослабленим волоссю необхідні такі вітаміни, як А, С, Е. Не варто забувати і про достатню кількість поживних речовин і мінералів, які підсилюють і доповнюють дію вітамінів.

Вітаміни для нігтів

Щоб нігті були здоровими і міцними, їх слід забезпечити достатню кількість вітамінів. Варто зазначити, що брак того чи іншого речовини може стати серйозною причиною ламкості, розшаровування або зміни кольору нігтьової пластини.

Якщо нігті стали слабкими і ламкими, це може бути симптомом нестачі вітаміну А. Найбільш максимальний ефект вітамін А чинить в комплексі з кальцієм і йодом. Отримати набір даних речовин можна з таких продуктів, як вершкове масло, свиняча і куряча печінка.

Також на стан нігтів сприятливий вплив робить вітамін С. У великій кількості він міститься в чорній смородині, шипшині, капусті, різних цитрусових. Вітамін С надає нігтям здоровий відтінок, роблячи їх більш міцними. Для зміцнення нігтьової пластини вітамін С також рекомендовано вживати.

На сьогоднішній день в аптеках можна придбати різні вітамінно-мінеральні комплекси. Перед їх вживанням уважно вивчіть інструкцію та порадитись з кваліфікованим фахівцем.