З чого почати скасування ОК

Як початок, так кінець прийому оральних контрацептивів необхідно починати з консультації у досвідченого лікаря гінеколога. Вагітність - це дуже відповідальний крок для будь-якої жінки, тому підходити до такого важливого етапу свого життя потрібно обдумано і не без допомоги кваліфікованого фахівця. Тільки на основі індивідуальних аналізів і особливостей організму можна передбачити з певною ймовірністю частку успіху при спробі зачати дитину. Так що перше, що повинна зробити кожна жінка, яка планує скасувати контрацепцію і почати спроби завагітніти - це піти до лікаря.

Труднощі зачаття при скасуванні ОК

Останнім часом широко поширилася думка про те, що оральні контрацептиви роблять серйозний вплив на жіночий організм з незворотними наслідками. Однак є науково доведений факт, що вже через кілька місяців репродуктивна функція у жінки відновлюється, і вона з легкістю може завести дитину.

Більш того, відразу після скасування ОК у жінки активується робота яєчників, особливо ті елементи, які «заглушалися» таблетками, і можливість завагітніти різко зростає. Це називається «ефект на скасування», він використовується в медицині для лікування безпліддя. Однак цей ефект спрацьовує не завжди, особливо після довгих років прийняття ОК або у віці за 30 років.

Так що якщо ви вже розміняли четвертий десяток або кілька років охороняєтеся за допомогою таблеток, будьте готові до можливих труднощів швидкого зачаття. По-перше, на відновлення менструального циклу може піти кілька місяців, а іноді навіть рік або два роки. Є нехай і невелика, але небезпека виникнення аменореї після скасування контрацептивів, коли менструація зникає зовсім. Щоб уникнути подібних проблем і без праці завести дитину якомога швидше, дотримуйтеся простих правил: регулярно приймайте препарати, що не призначайте їх самі собі, робіть тримісячна перерва після кожного року прийому таблеток, скасовувати прийом ОК тільки після консультації гінеколога.

Вплив ОК на здоров`я малюка

Якщо ви боїтеся, що прийняття контрацептивів якось негативно вплине на здоров`я вашої майбутньої дитини, відкиньте песимістичні думки в сторону - це поширений міф, який не має під собою ніяких підстав. Організм жінки після скасування гормональних препаратів відновлюється повністю, тому ні протягом вагітності, ні здоров`я малюка не стоять під загрозою.