Як грати в пляжний волейбол

Існує безліч видів активного проведення часу на пляжі. Заслуженою популярністю при цьому користуються різні спортивні ігри та змагання. Однією з найбільш рухливих і цікавих ігор є пляжний волейбол.

1
Підготуйте майданчик для пляжного волейболу. Ігрове поле повинно мати розміри 16x8 м. Обмежте його еластичними стрічками. Крім того, навколо майданчика необхідна наявність вільних зон шириною як мінімум 3 м. Глибина пісочного покриття майданчика повинна становити не менше 40 см. Розділіть ігрове поле навпіл сіткою. Для чоловічих змагань її слід закріплювати на висоті 2,43 м, а для жіночих - 2,24 м.
2

Підберіть волейбольний м`яч. Він повинен мати міцну, але досить м`яку шкіряну покришку, діаметр 66-68 см, важити від 0,26 до 0,28 кг і бути добре накачаний.
3
Зберіть команди для гри в пляжний волейбол. Кожна команда може складатися тільки з двох чоловік. При цьому в ході гри ні з якихось причин не допускаються заміни. Якщо гравець однієї з команд не може продовжувати матч, команді зараховується поразка.
4
Ознайомтеся зі структурою змагання з пляжного волейболу. Її суть полягає в тому, що гра ділиться на партії. Для перемоги команді потрібно узяти гору в двох з них. Спочатку граються дві партії, перемога в яких присуджується за рахунку однієї з команд в 21 очко за умови існування відриву в 2 очка від іншої команди. Якщо відриву немає, гра триває до його досягнення. Якщо в перших двох партіях по одному разу перемогли обидві команди, проводиться третя партія, але гра ведеться до 15 очок.

5
Запам`ятайте правила ведення рахунку в пляжному волейболі. В їх основі лежить принцип «один м`яч - одне очко». Іншими словами, в кожному розіграші м`яча виявляється команда-переможець. Їй нараховується очко, а також до неї переходить право подачі.
6
Розберіться з основними правилами гри в пляжний волейбол. Їх декілька. Розіграш починається з подачі. Вона проводиться через задній межі майданчика. Відбивати м`яч допустимо будь-якою частиною тіла, але при цьому кожна команда має право лише тричі торкнутися його, поки він знаходиться на її половині поля. Програш зараховується, якщо команда торкнеться м`яча більше трьох разів, він впаде на її частині майданчика, будучи відбитим, вийде за межі ігрового поля, зачепить сітку. Після розіграшу десяти очок в перших двох партіях і п`яти в третій, команди міняються місцями.