Де проходили зимові олімпійські ігри 1984 року

XIV зимові Олімпійські ігри відбулися з 8 по 19 лютого 1984 року в місті Сараєво - столиці республіки Боснія і Герцоговина, що входить до складу єдиного тоді держави Югославія. За медалі в 7 видах спорту боролися одна тисяча двісті сімдесят дві спортсмена, які представляли 49 держав.

Де проходили Зимові Олімпійські ігри 1984 року

У Сараєво в період розгляду заявки на проведення зимової Олімпіади були дуже сильні конкуренти: японське місто Саппоро і шведське місто Гетеборг. Саппоро вже приймало зимові Олімпійські ігри в 1972 році, тому японці наполегливо доводили, що можуть успішно використовувати і наявну інфраструктуру, і накопичений досвід проведення таких великих і відповідальних змагань. Проте в другому турі голосування Сараєво здобув перемогу, набравши 39 голосів проти 33, поданих за Саппоро. Офіційним талісманом Олімпійських ігор став симпатичний вовченя ВУЧК.

Збірна СРСР на цих іграх розглядалася як головний фаворит на перемогу в загальнокомандному заліку. Особливо чекали перемогу збірної з хокею, оскільки на попередній Олімпіаді в Лейк-Плесіді наші хокеїсти у фінальній частині турніру сенсаційно поступилися команді США, яку перевершували за всіма показниками. Ця гра увійшла в історію під назвою «Чудо на льоду». І, здавалося, очікування виправдаються, збірна СРСР відразу почала виступ з перемоги: в перший же день змагань лижник Микола Зимятов виграв золоту медаль на дистанції 30 км. Але в підсумку збірна СРСР посіла лише друге місце в загальнокомандному заліку, завоювавши 25 медалей - 6 золотих, 10 срібних і 9 бронзових. У порівнянні з попередньою Олімпіадою в Лейк-Плесіді, де було завойовано 10 золотих медалей, це був досить слабкий результат.

Деякою втіхою послужило те, що в числі золотих призерів опинилися і наші хокеїсти. Перше місце завоювала збірна НДР, що отримала 9 золотих, 9 срібних та 6 бронзових медалей. Збірна США з 4 золотими та 4 срібними медалями стала третьою.

В цілому організація Олімпіади виявилася на високому рівні, ігри проходили в істинно спортивній атмосфері. Місцеве населення ставилося до членів спортивних делегацій з щирою гостинністю. Словом, Олімпіада в Сараєво була справжнім святом спорту і світу.