Які шанси російської збірної на олімпіаді в лондоні

Через кілька днів у столиці Великобританії відкриються 30-ті літні Олімпійські ігри. Безліч спортсменів з усіх куточків Землі будуть змагатися за нагороди в цьому престижному змаганні. У їх числі будуть і росіяни.

Які шанси російської збірної на Олімпіаді в Лондоні

Збірна СРСР, правонаступницею якого стала Росія, вважалася головним фаворитом на перемогу в командному олімпійському заліку. Зрозуміло, такого приголомшливого результату, як на Московській Олімпіаді 1980 року, коли наші спортсмени завоювали 80 золотих медалей, вони домоглися лише при відсутності багатьох серйозних конкурентів. Але і 50 золотих медалей в Мюнхені, 49 золотих медалей в Монреалі, тим більше 55 вищих нагород в Сеулі говорили самі за себе.

Однак розвал СРСР і нинішній періоду хаосу в економічному і політичному житті Росії зробили свою справу. Якщо на Олімпіаді в Барселоні в 1992 році спортсмени 12 колишніх республік Радянського Союзу, які виступали єдиною командою, ще за інерцією змогли зайняти перше місце, завоювавши 45 золотих медалей, то вже через 4 роки на Олімпійських іграх в Атланті російська збірна добилася лише 26 медалей вищої проби . На першому місці з величезною перевагою (44 золоті медалі) виявилася збірна США.

Позитивні тенденції, що почалися в кінці 90-х років, призвели до того, що росіяни більш успішно виступили на наступній Олімпіаді. 32 золота в Сіднеї (2000 рік), здавалося, вселяли надію, що Росія тепер зможе скласти серйозну конкуренцію США. Але тут у гру вступив стрімко розвивається Китай. Уже на Олімпіаді в Афінах у 2004 році китайська збірна впевнено відтіснила Росію на третє загальнокомандне місце, завоювавши 32 золоті медалі (росіяни - лише 27). А вже на Олімпійських іграх в Пекіні в 2008 році китайці взагалі стали тріумфаторами, отримавши 51 медаль вищої проби. Американці з 36 золотими медалями стали другими, росіяни з 23 - третіми.

На жаль, практично немає шансів, що на Олімпіаді в Лондоні наші спортсмени зроблять диво і знову стануть лідерами. Реальність така, що межа наших можливостей - 3-е командне місце. На цей результат і націлюють російських спортсменів. Завдання-мінімум - отримати 25 золотих медалей. Завдання-максимум - 30.