Хто наймолодший олімпійський чемпіон

Вік впливає на розкриття фізичних здібностей спортсменів. Пік спортивної форми досягається у віці близько 20 років, і після цього настає поступовий спад. Проте, існують приклади успішних виступів як дуже юних, так і зовсім літніх спортсменів.

За всю історію Олімпійських ігор наймолодшим чемпіоном вважається француз Марсель Депайе. Він виграв золоту медаль в складі збірної Нідерландів в 1900 р, виступаючи рульовим в двійці в змаганнях з академічного веслування. Попередній рульової виявився занадто важким, тому його замінили дитиною. Його точний вік невідомий, але, на думку, істориків, становив на той момент 8-10 років.

Також варто згадати грецького гімнаста Димитріоса Лундраса, що став бронзовим призером у змаганнях на брусах в 1896 г, у віці 10 років і 218 днів.

Серед жінок наймолодшої володаркою золотої олімпійської медалі є ковзанярка Кім Юн Мі з Південної Кореї. Вона здобула перемогу в складі своєї команди в естафеті з шорт-треку в 1994 р в Ліллехаммері.

В даний час для участі в Олімпійських іграх встановлені чіткі обмеження за віком, тому ці олімпійські чемпіони залишаться наймолодшими за всю історію змагань. Для спортсменів у віці від 14 до 18 років окремо проводять Юнацькі Олімпійські ігри, тим не менш, переможці змагань для юніорів мають право взяти участь в Олімпіаді поряд з дорослими спортсменами.

Для кожного олімпійського виду спорту існують різні вікові цензи. Так, наприклад, гандболісти не повинні бути молодше 18 років, а гімнасти - 16 років. Ні в одному з видів спорту вікова планка не опускається нижче 14 років. На Олімпіаді-2012, що пройшла в Лондоні, наймолодшою чемпіонкою стала литовська плавчиха Рута Мейлутіте. Вона здобула перемогу на 100-метровій дистанції брасом у віці 15 років і 133 дні, встановивши при цьому європейський рекорд.