У яких фразеологізмах згадується душа

Під фразеологізмом розуміються всі стійкі вирази, такі як вигуки, прислів`я, приказки та крилаті вирази. Фразеологізми відображають історію, побут і самобутню культуру народу. У російській мові збереглося безліч виразів, в яких вживається слово «душа». Оскільки, мова - це живий організм, вони продовжують з`являтися і в наші дні. Фразеологізми роблять вашу мову виразною і дозволяють передавати думку більш дохідливо.
Використовуйте фразеологізми з душею!

Вам знадобиться

  • фразеологічний словник

Інструкція

1
Стійкі вирази, де згадується душа, дозволяють російській людині висловлювати почуття і емоції. Щоб висловити позитивний емоційний стан, наприклад, захоплення або наснагу, просто Підведіться душею і скажіть: «Ех, за душу бере!» Або «Уф, камінь з душі звалився!».
2
Приказками зі словом «душа» можна навіть зізнатися в любові і зробити пропозицію. Для цього потрібно набратися сміливості і сказати: «Я в тобі душі не чаю. Виходь за мене заміж, і будемо жити душа в душу! Я буду відданий тобі душею і тілом ».
3


Негативний емоційний стан теж пов`язано з душею. Наприклад, щоб висловити занепокоєння, тривогу, поганий настрій, використовуйте наступні фразеологізми: на душі кішки скребуть, камінь на душі, душа не на місці, душа розривається на частини.
4
Припинити негативний вплив по відношенню до вас дозволять теж приказки. Забороніть тримати вас в невіданні, скажіть: «Не тягни душу! Розповідай! »Не давайте себе обманювати, обірвемо співрозмовника на півслові:« Досить кривити душею! ». Якщо вас турбує колишній / -а, ввічливо попросіть: «Не ятрить мені душу! А то я закрию душу на замок ».
5
За допомогою фразеологізмів можна дуже м`яко підготувати родичів до неприємних новин. Пом`якшити удар допоможуть вирази: «Папа, тримайся! Наш дідусь програв усі заощадження на тоталізаторі. Тепер у нього ні гроша за душею. А наша бабуся виглядає так, як ніби ледве ледве душа в тілі, того й гляди, віддасть богу душу ».
6



Ви можете поговорити про людей з друзями. Прислів`я та приказки зі словом душа дозволять вам розмовляти цілодобово. Не соромтеся характеризувати людей, називаючи їх: окаянна душа, свята душа, божа душа, споріднена душа, чорна душа, олов`яна душа і т.д. Підсильте ваші висловлювання: У неї душа нарозхрист. Їх брудні душі милом НЕ відмиєш. Дай його душі волю, йому захочеться вигадливі. Що, про нього скажеш, грішне тіло і душу з`їло!
7
Не дивуйтеся, якщо почуєте коли-небудь пропозицію, привабливе кожен раз своєю новизною, виражене подібним чином: «Друг, душа просить шампанського і ананаса, а тіло горілки і огірка. Давай поміркуємо прямо зараз! »
8
Якщо ви хочете блиснути своїми знаннями в області душі, дозвольте собі такі вирази: «Очі - дзеркало душі», «Душа - НЕ яблуко, його не поділиш», «Душа самотнього - божий чертог».

Зверніть увагу

У повсякденній мові ви навіть не помічаєте, що вживаєте фразеологізми, оскільки це природно. Прислів`я, приказки, приповідки, дійсно, роблять вашу мову неповторною і образної. Однак, якщо ви не знаєте точного значення сталого виразу, проконсультуйтеся зі словником, перш, ніж вжити, щоб не потрапити в незручну ситуацію.

Корисна порада

Пам`ятайте, незнання рідної мови веде до провалів на іспитах, співбесідах і т.д. Вивчайте фразеологічний словник, що не тиняйтеся без діла - не беріть гріх на душу. Душевний спокій ніж велике багатство!


Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 95
Увага, тільки СЬОГОДНІ!