здоров`я Леніна

Здоров`я вождя світового пролетаріату суттєво погіршився після отриманого ним у 1918 році поранення. В ході замаху Ленін був поранений пострілами з пістолета, при цьому одна з куль влучила йому в шию, а друга - в руку. Деякий час після замаху Ілліч навіть перебував без свідомості.

На ті часи отримане вождем революції поранення могло виявитися смертельним, діагнози лікарів були невтішними. Однак Ленін досить швидко поправився і дуже скоро знову приступив до активної роботи по управлінню державою. Але дослідники вважають, що поранення вкрай негативно позначилося на здоров`ї Леніна і давало про себе знати навіть кілька років тому.

Інша причина, що підірвала здоров`я Леніна, полягала в його надзвичайної нервової перевантаженості. Протягом довгих років Ілліч щодня багато працював. Він ретельно і всебічно вивчав літературні джерела, сам писав безліч статей і більших робіт з теорії та практиці революційного руху. Умови життя і харчування Леніна майже завжди були більш ніж скромними.

Тривалий час вождь пролетаріату провів на засланні і у вимушеній еміграції. Все це наклало відбиток на його здоров`я.

Після перемоги соціалістичної революції розпорядок життя Леніна став ще більш напруженим. Йому доводилося щогодини здійснювати керівництво справами нового робітничо-селянського уряду, жертвуючи відпочинком і сном. Це стало ще однією з причин нервового виснаження і розлади здоров`я.

Причина смерті вождя пролетаріату

Нервові перевантаження і наслідки кульового поранення стали причиною важкого захворювання Леніна. До лікування керівника держави було залучено найбільші фахівці в області медицини, зокрема, невропатологи. В кінці 1922 року стан Ілліча різко погіршився, після чого він за наполяганням лікарів переїхав в підмосковні Горки. Після цього Ленін не з`являвся в Москві, хоча продовжував писати і не залишав без уваги інші важливі справи.

За рік до смерті Леніна лікарі складали досить оптимістичні прогнози щодо стану його здоров`я, але дива не сталося. Січень 1924 року став для близьких Леніна часом найважчих випробувань. Вождь відчув різке погіршення свого стану.

21 січня 1924 року серце Володимира Ілліча Леніна перестало битися.

В офіційному висновку про причини смерті Володимира Леніна сказано, що смерть наступила в результаті атеросклерозу судин після їх передчасного зношування. Цей діагноз підтверджений і сучасними серйозними дослідниками. Зокрема, академік РАМН Ю.М. Лопухін в 1997 році у своїй дослідницькій роботі, присвяченій хвороби, смерті і бальзамування Володимира Леніна, однозначно підтверджує цей діагноз лікарів. Впевненість дослідника грунтується на тому, що він сам вивчав препарати мозку вождя революції.