витоки назви

Назва команди була запозичена у індустріального Лівобережного району міста Воронежа. Через велику кількість різних заводів небо над цією ділянкою завжди було дуже задимлене і місцеве населення в жарт стало називати район сектором газу.

Сам Юрій так говорив про назву команди: «... ну, це чисто таке місцева назва в Воронежі, де був рок-клуб, до якого ми належали. Він знаходився в дуже задимленому районі, і я його так прозвав - «сектор газу». І ми в цьому клубі постійно грали, а так як я жив там неподалік у цьому районі, групу я назвав так само - «Сектор Газа». Чисто місцева назва, я ж не думав тоді, що ми так розкрутимося. Я думав, що ми пограємо, і на цьому все закінчиться ... ».

Інші члени команди додавали, що в той відрізок часу дуже частим сюжетом ЗМІ був однойменний палестинський регіон, який став тоді «гарячою точкою». На їхню думку, це теж вплинуло на вибір назви для команди.

Однак назва була вибрана зовсім не відразу. У Юрія був список можливих назв для команди і вибирав він його з двох десятків ймовірних.

стиль команди

Від самого початку пісні Юрія Клинских були практично описами життя самих низів суспільства, малювали уклад і звички жителів зубожілих сіл. Причому опису ці були одягнені в форму ненормативної лексики і жаргону. Для визначення стилю, в якому працювала група, сам Юрій придумав точну назву - «колгоспний панк».

Ймовірно, саме своєю нестандартністю і своєрідною колоритністю, прийнятої молоддю за прояв бунтарства, група завоювала свою першу популярність. Перші альбоми команди передавалися з рук в руки і переписувалися на старих магнітофонах по безлічі разів. І, незважаючи на це, довгий час група не виступала за межами Воронежа, а її учасники були практично нікому не відомі.

У період з червня 1989 року і до квітня 2000-го команда випустила дванадцять студійних альбомів, які включають в себе рок-казку «Кащей безсмертний» і альбом реміксів.

Починаючи з 1996-го року, Хой переглядає стилістику музичного напрямку команди і трохи змінює подачу матеріалу. Пісні того періоду були набагато серйозніше і глибше, а розмовна і ненормативна лексика з них зникають. Однак ця зміна проходить непоміченою, і «Сектор Газа» як і раніше асоціюється у більшості аудиторії з вульгарністю.

Група проіснувала тринадцять років і розпалася після смерті Юрія Клинских в 2000-му році.