Графиня лавлейс: диявол чи ангел? Доля дочки лорда байрона

Леді Ада Лавлейс одна з найбільш загадкових постатей XIX століття. Дивовижна жінка, яка мала неабиякий розум і видатними здібностями в математиці. За життя їй приписували містичні здібності і підозрювали в спілкуванні з нечистою силою. У сучасному світі леді Лавлейс називають першим програмістом.


Графиня Лавлейс: диявол чи ангел? Доля дочки лорда Байрона




Серпня Ада Байрон народилася 10 грудня 1815 року в Лондоні, Великобританія. Вона була єдиним закононародженим дитиною поета Джорджа Байрона. Батько бачив дівчинку лише одного разу через місяць після народження. У квітні 1816 лорд Байрон офіційно розлучився зі своєю дружиною Анною Ізабеллою і назавжди покинув Англію.

Ада Байрон отримала чудову освіту, що було нормою для того періоду часу. Однак з освіти дівчинки повністю була виключена поезія. Це було зроблено спеціально за наполяганням її матері, щоб захистити дівчинку від впливу батька і його віршів.

Мати Ади, Анна Ізабелла пристрасно захоплювалася математикою, що, безсумнівно, вплинуло на дівчинку. Місіс Байрон запросила для навчання дочки свого колишнього вчителя і наставника, шотландського математика Огастеса де Моргана. З цього моменту починається формування любові Ади до математики.

У 17 років Ада Байрон почала виїжджати в світ, і швидко здобула собі славу ангела з диявольським розумом. У суспільстві не знаходилося джентльменів здатних вести з нею бесіди про математику на належному рівні. В цей же час міс Байрон знайомиться з Чарльзом Беббідж, професором Кембриджа і одним з видатних математиків того часу.

Вчений зацікавив Аду своїм винаходом - працює на спеціально складених програмах обчислювальною машиною. Ця ідея зацікавила юну дівчину. В цей же час Ада Байрон виходить заміж за лорда Вільяма Кінга, в майбутньому графа Лавлейс.

За спогадами сучасників, цей шлюб був по любові і дуже щасливим. У подружжя народилося троє дітей. При цьому графиня Лавлейс ніколи не забувала і не залишала свого захоплення математикою та ідеями Беббіджа. Саме в її коментарі до книги Луїса Менебреа можна вперше зустріти опис прообразу комп`ютера.

Щоб така машина працювала, була потрібна певна програма, і графиня Лавлейс напише таку в 1843 році. В основу своєї програми вона покладе алгоритм обчислення чисел Бернуллі. У своєму листі до Чарльзу Беббіджу вона напише: «Я - диявол чи ангел. Я працюю подібно дияволу для Вас, Чарльз Беббідж- я просівають Вам числа Бернуллі ».

Так була створена перша в світі комп`ютерна програма. Ім`я леді Ади Лавлейс було вписано в історію математики. На жаль, вона не встигла побачити створену з її допомогою обчислювальну машину. Перші працюють варіанти машини були закінчені вже після того, як графиня померла в 1852 році.

На честь цієї дивовижної жінки, яка зуміла набагато випередити свого часу, в 1975 році був названий один з перших мов програмування «Ада». У наші дні комп`ютерники відзначають як свята дати: 19 липня, коли леді Лавлейс була написана перша програма, і 10 грудня - день народження Ади Байрон, графині Лавлейс.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 143
Увага, тільки СЬОГОДНІ!