Як написати скаргу міністру

Відстоювати свої права має будь-який громадянин країни. У разі, якщо звернення до органів місцевої влади залишаються без відповіді, варто спробувати поскаржитися в Міністерство. У наш час зробити це не так складно, почутим може стати будь-хто.
Як написати скаргу міністру

Інструкція

1
Знайдіть в мережі інтернет-сайт того міністерства, в яке ви хочете направити свою скаргу. надсилайте скаргу тому міністру, до компетенції якого входить вирішення порушених у вашому зверненні питань. Практично кожен міністр і, зрозуміло, кожен орган виконавчої влади на сьогоднішній день вже обзавівся інтернет-сервісом, що дозволяє подати офіційну скаргу. Якщо через незнання або через неуважність ви написали скаргу не тому міністру, не хвилюйтеся. Ваше звернення буде перенаправлено на розгляд до відповідного міністерства, до якого має відношення предмет вашої скарги.
2
Заповніть форму «ПРИЙОМ ЗВЕРНЕНЬ» на сайті. Вкажіть свої особисті дані (ім`я, прізвище та по батькові), виберіть із запропонованих варіантів найбільш підходящий вам соціальний статус, повідомте місце роботи і обов`язково напишіть місце проживання, тому що відповідь прийде саме туди. Вкажіть свою адресу електронної пошти і про всяк випадок - свій контактний телефон.
3
В поле «Зміст звернення» у вільній, але благопристойної формі розкажіть про своє невдоволення. Максимально точно сформулюйте свою скаргу і її причини. Уникайте зайвої емоційного забарвлення, адже вами рухає бажання вирішити проблему, а не просто «поплакатися в жилетку» міністра. Пишіть російською мовою, не використовуйте погрози та образи. Як правило, текст скарги не повинен бути за обсягом більше 5000 символів.
4
Якщо ви з якихось причин не хочете використовувати для подачі скарги мережу інтернет, напишіть лист на адресу міністерства і відправте його поштою. У разі необхідності, щоб підтвердити ваші доводи, прикладіть до письмовим зверненням копії або оригінали документів або матеріалів.


5
Переконайтеся, що ваша скарга зареєстрована протягом трьох днів з моменту надходження до державного органу і прийнята до обов`язковому розгляду.

Рада 2: Як написати міністру охорони здоров`я

Конституція РФ гарантує росіянам право особистого або колективного звернення до органів влади. Якщо питання не може зважитися в структурах місцевої влади, громадянин Росії (або колектив) має право звернутися до вищих інстанцій. Наприклад, в Міністерство охорони здоров`я і соціального розвитку. А щоб лист було прийнято до розгляду, слід виконати певні вимоги до складання та оформлення звернення.
Як написати міністру охорони здоров`я

Інструкція

1
Налаштуйтеся на діловий лад. У стані емоційного хвилювання вам навряд чи вдасться написати виразний текст. До того ж сумбурне лист значно затримає термін його розгляду, адже міністру або його помічникові важко буде вловити суть звернення. Тому не поспішайте, приведіть в порядок свої думки, і лише потім сідайте за лист. Тільки тоді ви зумієте викласти все на папері логічно, конкретно і максимально інформативно.
2
Візьміть чистий аркуш паперу і в правому верхньому кутку напишіть посаду, прізвище та ініціали адресата. В даному випадку це буде виглядати так: Міністру охорони здоров`я і соціального розвитку РФ Голікової Т.А. Для більшої надійності рядком нижче ви можете вказати ще одного адресата з припискою «копія». Наприклад: Копія. заступнику міністра охорони здоров`я і соціального розвитку РФ Скворцової В.І. Можете бути впевнені, що копія вашого листа буде передана заступник міністра.
3



Нижче прізвища адресата (адресатів) поставте своє прізвище, ініціали та адреса фактичного проживання. Наприклад: від Петрової Є.І., яка мешкає за адресою ... У разі колективного звернення пищите так: від групи працівників лікарні № ХХХ р Тула (підписний лист додається). Однак припустимо дані відправника поміщати і в кінці листа, суттєвої різниці немає.
4
Далі переміститеся по листу вліво і, зробивши відступ, з нового рядка пишіть основний текст листа. Гарненько подумайте, перш ніж написати перші рядки. Справа в тому, що читає «схоплює» спочатку верхню частину тексту, далі його увагу і зосередженість послаблюються. Постарайтеся, щоб саме в початкових словах була відображена суть вашого звернення (прохання, скарги, пропозиції). Тоді міністр або його помічник в перші ж секунди зрозуміють, про що йде мова. Втім, дана рекомендація не є вимогою, це, швидше, побажання.
5
Головні ж вимоги до тексту листа такі: - внятность-- краткость-- завершенность-- учтівость-- грамотность.Виполніть ці вимоги не становить особливих труднощів для сучасної людини, зате сприйняття листи буде вельми позитивним.
6
Закінчивши писати основний текст, підпишіться так: З повагою, Петрова Євгенія Іванівна, дата, підпис. Або: З повагою, група працівників лікарні № ..., дата.
Зверніть увагу
Якщо ви вирішили відправити лист міністру охорони здоров`я з офіційного інтернет-сайту, завдання істотно спрощується. Як правило, вам запропонують заповнити готові шаблони, дотримуючись інструкції, розташованої тут же. Зазвичай написання звернення здійснюється по кроках (3-5 кроків). Все надзвичайно просто.
Корисна порада
Надішліть ваше звернення поштою рекомендованим листом з повідомленням. Таким чином, через якийсь час, у вас на руках буде документальне підтвердження, що ви дійсно відправляли лист, і воно адресатом отримано.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 111
Увага, тільки СЬОГОДНІ!