Як правило, немає однозначної думки в сім`ї, і має бути ще відстояти свій вибір перед бабусями, дідусями, тітками-дядьками та іншими представниками вашої родини. Благо, в наш час досить інформації в інтернеті, багато книг по вибору імен можна зустріти на полицях книжкових магазинів.

Вибрати ім`я дитині можна виходячи зі своїх власних міркувань, кому то подобається, як звучить ім`я на слух, хтось надає великого значення тому, що означає вподобане ім`я, а кому-то хочеться назвати донечку на честь своєї родички, котра прожила красиву і цікаву долю . Хоча вважається не дуже гарною прикметою називати дітей на честь померлих родичів, так як, бажаючи передати дитині, ті хороші якості характеру, ви можете так само передати і те, погане, що було в житті прабабусі або троюрідною тітки.

Як вибрати ім`я дівчинці? Ім`я повинно вимовлятися легко, нехай воно буде не дуже довгим. Враховуйте і те, що часто у домашніх ім`я трансформується, зменшується. Обов`язково потрібно враховувати поєднання імені з по батькові та прізвищем, адже, погодьтеся, набагато зручніше, наприклад, вимовляти Світлана Сергіївна, ніж Світлана Андріївна. Тобто чергуйте приголосні і голосні на кінці імені і на початку батькові. Даючи ім`я дитині, подумайте, яким ви хочете бачити його в майбутньому, адже ім`я впливає на долю людини. Якщо ви бачите вашу дочку в майбутньому активним цілеспрямованим людиною зі стрижнем, то вибирайте їй ім`я, де переважають тверді приголосні такі як Д, С, Ж, Б, і т.д. Якщо вам хочеться бачити свою дочку ніжним створенням зі спокійним характером, то вибирайте їй м`яко звучить ім`я, де м`яких приголосних більше, і вони добре поєднуються з голосними.

Відомо, що характер дитини багато в чому залежить не тільки від місяця народження, але і від пори року. Тому, знаючи це, можна підкоригувати характер дитини в майбутньому. Так, річні дівчатка дуже м`які, довірливі, легко піддаються впливу. Щоб трохи захистити їх, давати імена їм слід «тверді».

Весняні дами відрізняються непостійністю, самокритикою, гострим розумом. Вони легковажні. Мають хороше почуття гумору, але частенько не впевнені в собі. Весняним дівчаткам теж потрібні імена «твердозвучащіе».

Зимові діти відрізняються егоїзмом, запальністю. Все обов`язково повинно бути так, як хочеться їм, і вони цього доб`ються, не сумнівайтеся. Тому краще давати імена «зимовим» дівчаткам м`які, ніжні, щоб трохи врівноважити їх достатньо непростий характер.

Осінні діти відрізняються від всіх інших легкістю характеру. Вони талановиті, серйозні і розсудливі. Осінні дівчинки відрізняються тим, що ім`я ніяк не впливає на їх характер. Їм можна дати будь-яку потрібну вам ім`я.

Напевно, багато хто погодиться зі мною, що ім`я потрібно вибрати заздалегідь, ще до народження малятка, щоб з`явившись на світ, малюк в перші хвилини свого життя вже мала своє ім`я, яке ви вже не раз будете вимовляти, пробуючи його «на смак», звикаючи до нього.