Святці є церковний календар. Він включає список усіх людей, яких Церква вшановує як святих, і розташованих в календарному порядку днів їх пам`яті. Святці поділяються на чоловічі та жіночі.

У Святцях вказується не тільки ім`я святого, але і його ранг - вказівка на долю цієї людини і характер його духовного подвигу. Це може бути пророк, апостол, мученик, первомученик, священномученик, святитель, преподобний, праведний чи блаженний.
Поряд зі звичайними існують лицьові святці, в яких присутні і зображення святих.

Ім`янаречення в Православної церкви

У Російській Православній Церкві ім`янаречення колись передувало хрещення: ім`я нарікали на 8-й день після народження, а хрестили через 40 днів. В даний час наречення імені поєднується з хрещенням.

Людина може отримати при хрещенні тільки таке ім`я, яке присутнє в Святцях - тобто ім`я якого-небудь святого. Трапляється, що хрещення приймає людина, у якого вже є ім`я, якого немає у православних Святцях - Поліна, Вікторія, Руслан і т.д., в цьому випадку він отримує інше ім`я. У світі така людина може називатися як завгодно - ім`я в документах міняти не обов`язково, але поминати в молитвах, сповідувати, причащати, вінчати і відспівувати його будуть під ім`ям, даним при хрещенні.

Святий, чиє ім`я отримав чоловік при Хрещенні, стає його покровителем. Деякі християни не святкують день народження, але обов`язково відзначають іменини - день пам`яті свого небесного покровителя

Вибір імені по Святців

В даний час вибір імені по Святців не регламентується ніякими жорсткими правилами - досить, щоб ім`я в Святцях присутнє. Якщо таке ім`я носили багато святих (наприклад, Марія або Іоанн), покровителем людини вважається той святий, день пам`яті якого відзначається в найближчим часом після його дня народження. Наприклад, якщо Олена народилася 2 березня, її іменини - 19 березня, а покровителька - свята рівноапостольна Олена, мати візантійського імператора Костянтина.

Якщо ж батьки хочуть вибрати ім`я по Святців, для цього існують різні критерії. Можна вибрати ім`я святого, день пам`яті якого відзначається в день народження дитини. У більшості випадків мова йде про декілька святих, так що вибір є.
З огляду на традицію нарікати ім`я на 8-й день після народження, орієнтуватися можна і на цю дату. Нарешті, можна дати людині ім`я святого, в день пам`яті якого він приймає хрещення.

Деякі проблеми виникають з вибором імені для дівчинки: чи не на всякий день припадає свято на честь якої-небудь святий жінки, тому для дівчаток допускається зрушення на декілька днів.