Наука вивчає імена

Антропоніміці як спеціальна наука, що вивчає імена людей, виникла в 1887 році. Її назва запропонував португальська вчений Ж. Лейте Васконсельва. У перекладі з давньогрецької антропонимика означає: "антропосе" - Людина і "оном" - Ім`я.

Антропоніміці - дуже багатогранна громадська наука. Об`єктом її вивчення є антропонім - особисте ім`я людини, а також антропонімія - взаємодія цих імен.

Дана наука ґрунтується на вивченні закономірності використання імені, його походження, сукупності окремих складових (прізвище, по батькові, псевдонім, прізвисько). До того ж вона пояснює зв`язок імені з людськими якостями, віросповіданням, з історією людини - його родоводу, національною приналежністю людини, професією і родом його діяльності, географічним та історичним походженням.

Що в імені тобі моєму

Ім`я людини характеризується з точки зору астрології, нумерології, літерного складу, відповідності імені місцем проживання і дату народження. Величезне значення в антропоніміці відводиться сумісності імен та вибору імені для новонародженого.

Наприклад, по буддистської або иудаистской вірі, новонароджених не можна називати іменами померлих родичів або трагічно загиблих людей.

Парапсихологи стверджують, що імена бувають щасливі - приносять удачу, і навпаки. А вчені-астрономи впевнені, що за допомогою імені у людини можна знайти і усунути причини нездужань і поганого самопочуття, на ім`я можна визначити призначення людини і його подальшу життєву позицію.

Наукові діячі в області антропоніміки

Нестандартний науковий метод у вивченні імені людини був розроблений вченим, доктором хімічних наук, доктором астрології Феліксом Казимировичем Величко, в даний час він є головним консультантом журналу «Гороскоп». Його метод грунтується на дослідженні смислового і емоційного відтінку кожної літери імені людини з їх подальшим оригінальним розрахунком.

Великий внесок у цю науку вніс російський вчений і богослов Флоренський Павло Олександрович, який випустив на початку 20 століття філософська праця «Імена».

На особливу увагу заслуговують книги Хігер Бориса Юрійовича - професор, академік, доктор психологічних наук, який написав близько 40 книг, присвячених вивченню імені і його впливу на характер і долю людини.