Якщо ви плануєте розведення курей, рекомендується для початку обзавестися спеціальним курятником. В курнику повинна бути двері і віконце за розміром курки, піднесений над землею. До нього повинна вести дошка. Усередині курника слід розмістити корзини з сіном і обов`язково прибити жердочки. Якщо ви живете в теплій місцевості, курник буде нагадувати звичайний дощатий сарайчик. А для холодних районів буде потрібно додаткове утеплення курятника.

Після підготовки курника можна вирушати за курчатами. Їх можна купити на птахофабриці або переглянути газети з відповідними оголошеннями про продаж птиці. Після покупки доведеться запастися терпінням, тому що їх доведеться вирощувати п`ять місяців. Тільки через цей час можна буде отримати домашні яйця. Всі ці п`ять місяців вас чекають тільки витрати. Після того, як кури підростуть, вони зможуть самостійно подбати про своє харчування. Якщо у вашому дворі щось зростає, вони будуть щипати травичку і є черв`яків. Але у вечірні години їх все одно доведеться підгодовувати.

Найкраще давати їм комбікормів, виробництво круп, зерно, а також залишки їжі рослинного походження. Щовечора курки повинні отримувати по сто п`ятдесят грам їжі на одну птицю. До речі, про їжу краще подбати заздалегідь. Ви повинні з`ясувати, яка вартість кормів і включити цю суму в базовий капітал з деяким запасом. Просто потрібно враховувати, що продукти постійно дорожчають.

При розведенні курей в домашніх умовах врахуйте, що смертність курчат досить висока. Далеко не всі птахи доживають до дорослого віку. Дорослі кури зазвичай дають яйця через день. Так що коли вони почнуть нестися, вже можна буде підраховувати прибуток. Якщо у вас в курнику двадцять курей, в тиждень ви будете отримувати по сімдесят яєць. Виходить, що їх цілком вистачить і для продажу. Розведення курей потихеньку почне окупатися і ви почнете отримувати непоганий прибуток від продажу яєць.

Тепер ви повинні гарненько доглядати за курми і кожен день збирати яйця. Про поповнення поголів`я також потрібно не забувати. Постарайтеся підкладати яйця несучок. Про потомство вони зможуть подбати самостійно. Зазвичай рекомендують зберігати в поголів`я не більш тридцяти птахів. За великою кількістю доглядати набагато важче. Якщо ж вам є з ким розділити клопоти по розведенню курей, можна зберігати значно більше поголів`я.