Як впливає пил на здоров`я

Пил є невід`ємною частиною побуту, адже для неї не існує перешкод, і вона заповнює кожен затишний куточок будинку, а після збирання з`являється знову і знову. Але, незважаючи на нескінченну боротьбу за чистоту, все ж треба регулярно позбавлятися від пилу, адже вона здатна викликати чимало проблем зі здоров`ям.


Як впливає пил на здоров`я


Пил являє собою сукупність різних мікрочастинок кам`яних порід, морських солей, піску, текстилю, епідермісу людини, паразитів та інших живих організмів і предметів. Джерел її утворення набагато більше, аніж уявляється, але не всі вони небезпечні для здоров`я людини. Найбільшу загрозу несе книжковий пил, а також, що утворюється від патогенних грибків, гуми, пластика, лінолеуму, фарб, миючих засобів, тобто від усього, що має нафтохімічне походження. Така пил може стати причиною багатьох серйозних проблем, і найпоширенішими є алергія і бронхіальна астма.

Регулярне вдихання запиленого повітря завдає колосальної шкоди здоров`ю, а проявляється він у всіх різні хвороби. І тут чималу роль відіграє спадкова схильність до тієї чи іншої патології, для розвитку якої потрібні сприятливі або сприяють фактори. Так ось пил є одним з них.

У пилу присутні різні живі мікроорганізми. Після проникнення в організм людини вони продовжують свою діяльність, виробляючи при цьому отруйні речовини. Імунна система часом втомлюється з ними боротися або взагалі недостатньо міцна для цього, через що знижуються захисні сили, підвищується сприйнятливість організму до різних алергенів, загострюються хронічні хвороби, формуються нові патологічні процеси.

Найпоширенішими захворюваннями, викликаними пилом є різні алергії, бронхіальна астма, хвороби нирок, суглобів, підшлункової залози, серця, легенів. І це далеко не повний список. Виниклі хвороби здатні спричинити за собою порушення роботи залежать від них органів, тому шкідливий вплив пилу на організм набагато ширше.

Співіснування людини і пилу неминуче. Але якщо регулярно проводити вологе прибирання, пилососити килими і м`які меблі, а також просушувати на сонці матраци, подушки і ковдри, можна послабити її шкідливий вплив на організм.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 55
Увага, тільки СЬОГОДНІ!