стан батьків

Крім днів, коли жіночий організм здатний або не здатний до зачаття, є ще періоди, в які від незахищених сексуальних контактів і тим більше можливого зачаття дитини краще утриматися. Пам`ятайте, що відбулася вагітність - це ще тільки початок довгого шляху. Адже ваше завдання - виносити і народити здорового, міцного і сильного малюка. А це вже цілком і повністю залежить від того, як себе почували батьки в період зачаття і через деякий час після настання вагітності. В першу чергу, звичайно, слід подумати про здоров`я майбутньої матері. Якщо жінка перебуває в стані сильного стресу, морального або фізичного виснаження, приймає будь-які сильнодіючі ліки або курить - від вагітності краще поки відмовитися. Не варто намагатися зачати дитину в стані алкогольного або наркотичного сп`яніння - наслідки можуть бути плачевними.

Але не варто думати, що тільки майбутня мати повинна піклуватися про власне здоров`я. Подумати про нього слід і чоловікові. Наприклад, куріння і алкоголь різко знижують кількість життєздатних сперматозоїдів в спермі, а це веде до зниження шансів на запліднення. Впливає на вироблення насіння і дієта. Якщо чоловік об`ївся гострої, жирної або важкої їжі, результат навряд чи буде позитивним. До речі, вкрай несприятливо на чоловічу фертильність впливає тривалий стрес або хвороби, так що, стежте за своїм здоров`ям і утримайтеся від незахищених контактів до повного одужання.

дивіться вперед

Зрозуміло, все передбачити не можна. Однак якщо ви точно знаєте, що найближчими місяцями вам має бути серйозна робота, сполучена з постійним стресом або виснажливий переїзд або відрядження в регіон з іншим кліматом, від планування вагітності поки краще відмовитися. Перший триместр особливо важкий і виснажливий для жінки, крім того, саме в цей період закладаються всі життєво важливі органи і системи ембріона. Погодьтеся, якщо ви будете зазнавати додаткових емоційні, психологічні і, можливо, фізичні навантаження в цей час, сприятливо на вагітності це не відіб`ється. Як би вам не хотілося дитини, краще бути далекоглядною і задуматися про можливі наслідки. Побережіть своє здоров`я і відкладіть вагітність на більш спокійний період життя.