Питанням користі чи шкоди онанізму займався ще батько медицини - Гіппократ. Він вважав, що заняття їм безумовно шкідливі. Можуть привести до різних форм божевілля і тілесним хворобам. Згодом уявлення сильно не змінилися. Про онанізм продовжують дискутувати досі і єдиної точки зору поки не вироблено, хоч і намітилися деякі спільні точки дотику прихильників двох позицій.

Думка тих, хто в таборі «За!»

Якщо умовно розділити захисників і противників онанізму, то в першому таборі виявляться прихильники. Вони заявляють, що неврози, психічні та фізичні захворювання, лише вигадка доморощених світил від науки, щоб просто залякати підростаюче покоління.

У міфологію онанізму за весь історичний період потрапило багато, від епілепсії до венеричних захворювань.

Серед розвінчує міфів про вплив онанізму на людину: неврози, сліпота, оволосіння рук (долонь), схильність до ранньої імпотенції, труднощі в сексуальному житті, проблеми в родині, неможливість створити життєздатну осередок суспільства і продовжити рід здоровим потомством.

Захисники онанізму вважають, що все це вигадка, а помірна мастурбація тільки на користь, оскільки підтримує організм в тонусі, дозволяє йому розслабитися, позбавляє від стресу, регулює рівень цукру в крові, покращує метаболізм і замінює статевий акт, якщо останній неможливий в силу різних причин .

Табір «Проти!»

Противники онанізму в основному не фахівці, а люди, що начиталися поганий або просто старої літератури з питання. Якщо розглянути ідеї, витали навколо онанізму на початку минулого століття, то багато психологів і психіатри вважали, що від цієї напасті потрібно лікувати навіть електрошоком. А звичайну нічну чоловічу ерекцію слід придушувати спеціальними залізними або шкіряними пристроями, які будили господаря, коли у нього були «небажані» моменти.

Сьогодні все фізіологи згодні, що нічна ерекція - це нормально і навіть показник здоров`я чоловіка.

Це не зупиняє супротивників онанізму, заявляють, що дана проблема потребує вирішення. Дітей і підлітків, викритих в ній, потрібно всіляко відучувати і карати за «рукоблудие». А також максимально охороняти їх від усього, що може стимулювати лібідо.

Якщо не впадати в крайнощі

Можливо, в цьому є раціональне зерно, якби не крайності, в які впадають обидві сторони. Як свідчить давньоримська прислів`я «New quid nimis!» (Нічого занадто!).

У будь-якій справі, включаючи онанізм, найкраще дотримуватися золотої середини з її помірністю і розумним підходом.

Якщо взяти середню оцінку явищу і думка більшості фізіологів, психологів, психіатрів, то помірний онанізм, з дотриманням гігієнічних норм, без яскраво вираженого акцентування на самозадоволенні (коли ця сама ідея стає нав`язливою) не є небезпечним для здоров`я. Небезпечно дезінформувати молодих людей, впливати на незрілі мізки різко негативно, навіть карати їх за це. Саме покарання може стати причиною сексуальних проблем в майбутньому. Тому, помірність і тільки помірність дозволить вам зберегти хороше здоров`я і душевний спокій.