Таїнство святого хрещення відкриває серце людське для прийняття Спасителя, а хрещення Іоанна Предтечі готувало душу людську для прийняття слова Божого і віру в Христа майбутнього.

Наречення крещаемого людини православним ім`ям


Перш ніж здійсниться обряд, людині присвоюють ім`я канонізованого святого. Крещаємий може підібрати собі вподобане ім`я, якщо воно не суперечить церковним правилам.

Як же правильно вибрати православне ім`я?


Зовсім необов`язково, щоб ім`я, вибране для Хрещення, збігалося з цивільним ім`ям. Буває так, що Ймення, даного людині при народженні, немає в списках канонізованих святих угодників Божих. Найголовніше - відчути душею, наскільки близький по духу той чи інший святий, чиє ім`я людина буде носити після прийняття Хрещення.

Можна вибрати святого, чий день святкується першим після дня народження крещаемого людини, або ж порадитися з цього питання зі священиком. Після того як православне ім`я вибрано, священнослужитель тричі осіняє людини хресним знаменням. Він просить Господа Ісуса дарувати милість даній людині.

Таїнство святого Хрещення

Хрещення відбувається біля заздалегідь приготовленої купелі. Саме в неї будуть тричі занурювати крещаемого людини. Таїнство хрещення починається з молитви священика до Всевишнього, в якій він просить Господа Ісуса очистити серце крещаемого людини від усякої скверни, від нечистого і лукавого духу. Священик молить Господа долучити нового сина або дочку до Святої Церкви. Той, кого хрестять, у відповідь обіцяє стати вірним сином Церкви Христової, служити Господу Ісусу, відректися від лукавого. Свою віру і клятви він підтверджує, тричі осіняючи себе хресним знаменням, тим самим беручи в своє серце Христа як Спасителя.

Крещаємий людина тричі плює в знак того, що зневажає сатану і відрікається від нього, відмовляється йому служити. При Хрещенні немовляти цей обряд виробляють його спадкоємці. Після цього служитель церкви звертається з молитвою до Господа про освячення води в купелі. Він тричі осіняє її хресним знаменням, а після - святим єлеєм. Слідом за тим, він помазує святим єлеєм крещаемого. Вода в купелі повинна стати для того, над ким проводиться святе таїнство, символом нового духовного життя, яка приведе його до спасіння та вічного блаженства. Священик, закликаючи Святу Трійцю, тричі занурює людини в освячену воду.

Після закінчення обряду на крещаемого надаватися натільний хрестик. Він символізує знак віри вже охрещеного людини в Спасителя Ісуса Христа. Потім на нього надягають білий одяг, як символ чистоти душі нового сина або дочки Святої Церкви.