У першому таймі фаворитизм бельгійців ні відчутний в повній мірі. Команда США практично не поступалася молодим талановитим європейцям.

Одним з найнебезпечніших моментів першого тайму став епізод на самому початку зустрічі. Вже на першій хвилині гравець бельгійців з вигідної позиції перевірив голкіпера Ховарда, але останній перегородив м`ячу шлях в ворота. Далі гра проходила з невеликою перевагою команди Бельгії. Кілька разів американців виручав голкіпер Ховард. Гравці США намагалися небезпечно контратакувати, проте відчутних результатів це не принесло - цифри на табло так і залишилися незмінними.

Перший тайм завершився нульовою нічиєю.

У другому таймі команда Бельгії значно додала. Тепер вже перевага в класі бельгійських гравців позначалося і на самій грі. Європейці мали кілька дуже хороших можливостей для взяття воріт американців, проте голкіпер Ховард творив чудеса. В одному з епізодів команду США врятувала перекладина. Бельгійці завдали понад двадцять ударів по воротах команди США. Здавалося, що гол назріває, але 90 хвилин зустрічі не подарували глядачам забитих м`ячів. Гравці США дотерпіли до овертайму.

У додатковий час вже на 93-ій хвилині американці все ж пропустили. Кевін де Брюйне з меж штрафного пробив чудового Ховарда. Бельгія повела 1 - 0.

Після забитого м`яча команда Вільмотс не зупинилася на досягнутому. Ромелу Лукаку, який вийшов на заміну в овертаймі, на 105-й хвилині подвоїв перевагу європейців - 2 - 0. Тепер здавалося. що Бельгія спокійно доведе матч до перемоги, однак європейським уболівальникам належало неабияк понервувати у другому овертаймі.

Команда США вирішила піти на штурм воріт суперника з останніх сил. Дев`ятнадцятирічний Джуліан Грін на 107-й хвилині відквитав один м`яч. Після цього європейці помітно стали нервувати. Американці мали шанси для того, щоб відігратися. Але зробити це не змогли.

Підсумковий рахунок зустрічі 2 - 1 на користь команди Бельгії, яка тепер зіграє в чвертьфіналі зі збірною Аргентини. Американцям соромитися абсолютно нічого - команда успішно виступила на турнірі, після чого гравці можуть відправлятися додому з високо піднятою головою.