Як пройшов перший матч збірної росії на євро-2012

Першу гру фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу збірна Росії проводила в день відкриття цього турніру. Матч з національною командою Чехії почався в польському Вроцлаві через три години після офіційного відкриття Євро-2012. За його ходом спостерігала майже 41 тисяча глядачів на стадіоні «Муніципальний» та мільйони вболівальників біля телеекранів будинку, в барах і фан-зонах.

Як пройшов перший матч збірної Росії на Євро-2012

Першу десятихвилинку зустрічі чеські футболісти були активнішими росіян - довше утримували м`яч і відразу ж починали пресинг при втраті м`яча. На 12-й хвилині наші футболісти отримали право на кутовий, чи не призвів до гольового моменту, але й стає відміткою в хронології, після якої позначилося деяке ігрову перевагу збірної Росії. А ключовим в цьому таймі став епізод, який стався через кілька хвилин. Спочатку Алан Дзагоєв перехопив м`яч майже в центрі поля, перегравши двох чеських футболістів, і відправив його на правий фланг нашої атаки. За цим послідувала точна передача на Олександра Кержакова, який пробив по воротах, але влучив у штангу, а опинився знову в потрібному місці Дзагоєв відправив м`яч у сітку. Пропустивши гол чеські футболісти були змушені більше атакувати, що створювало в їх обороні вільні зони. На 25-й хвилині росіяни скористалися цим - Роман Широков підключив до атаки Андрія Аршавіна, який відправив м`яч у лінію нападу, Кержакову. Той не зміг дотягнутися до м`яча, але це відмінно вийшло у Широкова, вже перемістилися на ударну позицію - рахунок став 2: 0. Таким він і залишився до настання перерви в матчі.

Другий там почався з обміну атаками - чехів гнала вперед необхідність відіграватися, а наші футболісти не стали відмовлятися від можливостей, які в зв`язку з цим з`являлися. Але на жаль, одна з атак росіян була перервана суперниками настільки вдало, що дальній пас вивів Вацлава Піларжа практично один на один з нашим воротарем. Чех реалізував момент на всі 100% і рахунок став не таким вже комфортним для збірної Росії - 2: 1. Гол надихнув суперників, і росіянам знадобилося докласти масу зусиль, щоб погасити їх активність в атаці. До середини тайму це зробити вдалося, до того ж футболісти обох команд стали втомлюватися від активних дій. Обидва тренери спробували освіжити атаку, зробивши по заміні після 73-й хвилини, а потім випустив ще по одному гравцеві на 85-й. У нашої збірної Дік Адвокат спочатку замінив Кержакова на Романа Павлюченко, а потім Дзагоєва на Олександра Кокоріна. Але до цієї заміни Дзагоєв встиг відзначитися ще раз - після невдалого пасу Сергія Ігнашевіча м`яч від чеського захисника відскочив до Павлюченко, який миттєво переправив його Алану, а той пробив сильно і точно. Лише через 3 хвилини Павлюченко забив і сам, отримавши пас від Аршавіна і перегравши чеського захисника. Перший матч збірної Росії на Євро-2012 закінчився з рахунком 4: 1, зміцнивши надії уболівальників на вдалий виступ національної команди на цьому турнірі.