Особливі надії швейцарським уболівальникам подарувала жеребкування до чемпіонату світу 2014 року. Швейцарські футболісти потрапили в одну з найслабших груп чемпіонату (квартет Е). Суперниками збірної Швейцарії в перших трьох матчу турніру стали еквадорці, французи і гондурасці.

Дуже важливим був перший матч швейцарської збірної проти команди Еквадору. Європейці показали досить цікавий футбол. Крім цього, швейцарські футболісти проявили волю до перемоги і спортивний характер. Це була одна з перших вольових перемог на турнірі. Швейцарія, поступаючись по ходу матчу, переграла суперників з рахунком 2 - 1. Переможний гол був уже забитий в останній атаці швейцарських футболістів.

Другий матч гравці Швейцарії не можуть віднести до себе в актив. Так, вони розгромно програли збірній Франції 2 - 5. При цьому, швейцарські футболісти поступалися по ходу зустрічі в п`ять м`ячів. Проте ця поразка зберігало шанси на вихід в стадію плей-офф. Швейцарії в останньому матчі групового етапу необхідно було обігравати Гондурас.

З Гондурасці швейцарці впоралися без особливих проблем. Блиснув майстерністю в тій зустрічі Шакірі, який оформив хет-трик. Упевнена перемога Швейцарії з рахунком 3 - 0 з другого місця в групі Е виводить європейців в стадію плей-офф.

В 1/8 фіналу Швейцарія зустрічалася зі збірною Аргентини. Тільки в другому овертаймі майбутні фіналісти чемпіонату змогли забити єдиний м`яч в грі. Однак швейцарці могли відігратися. Був хороший шанс, але в одному з епізодів штанга врятувала Аргентину на останніх хвилинах додаткового часу.

Підсумкове поразки Швейцарії в 1/8 фіналу засмутило футболістів. Однак уже зараз спільний виступ команди на турнірі розцінюється як гідне. Уболівальникам подобалася гра швейцарської збірної. У деяких матчах європейці показували дуже якісний футбол.