Як же домогтися результатів, навчаючись самостійно? 

Мотивація.

Це ключовий аргумент в отриманні будь-яких знань. Тому що неправильна мотивація не дозволить закінчити розпочате навчання, і змусить людину переключитися на іншу дисципліну або напрямок. Що звичайно ж відіб`ється на якості освіти, тому що коли є невизначеність, і ти намагаєшся визначитися, постійно ламаючи голову, "а навіщо взагалі мені це треба?" або "де я це буду застосовувати?", або "чи зможу я це використовувати в своїй роботі?" і т.д., то це призводить до самокопання. У такі моменти людина не може навчатися. А значить він стоїть на місці. І невизначеність все більше його заплутує.

Уміння вчитися.

Не дарма кажуть, що коли ми отримуємо наше перше освіту в школі, то в першу чергу ми просто вчимося вчитися. Це дуже важливий фактор, оскільки часто люди не розуміють, як треба здобувати знання. Їм здається, що в цьому немає нічого складного. Потім починаються труднощі, і людина відмовляється від затії щось вчити, так як він не розуміє як освоїти матеріал. І з якого боку почати. Щоб уміти вчитися, треба: обов`язково відмовитися в те, що ти читаєш, шукати логічні зв`язки, на які в подальшому можна буде спиратися у вивченні матеріалу, слухати і чути людей, які мають досвід роботи в тій області, в якій ви отримуєте додаткову освіту.

Планування.

Ви повинні визначити чітко структуру навчання. Не треба хапатися за все і відразу. Людина не всесильний, і тільки послідовність дій може вас привести до позитивного результату. Навіть якщо вам сподобалися відразу три курси підвищення кваліфікацій, але вони йдуть в один час, з невеликою різницею, то не думайте, що вас вистачить на них на всіх. Це велика помилка. Розставте пріоритети! 

Слухайте рекомендації.

Читайте відгуки про направлення в якому ви хочете розвиватися, вивчайте досвід людей, які працюють і вже встигли про себе заявити в даній області. Намагайтеся знайти і сильні і слабкі сторони у будь-якого матеріалу, який ви вивчаєте. Вдумуйтеся і вслушивайтесь до рад професіоналів. Ніхто не говорить, що ви повинні все приймати на віру. Але будь-яка інформація повинна бути перевірена і усвідомлена. 

Отримуйте задоволення! 

Будь-яка діяльність людини повинна приносити задоволення. Ви повинні самі розуміти, що вам це потрібно: не має значення для чого, для професійного розвитку або просто для розширення кругозору, щоб було що обговорити ввечері за вечерею з коханою людиною. 

Не лякайтесь!

Завжди все нове здається спочатку легким, а потім, через кілька днів нестерпно складним. Ви просто проходите процес адаптації. І важливо в цей момент не здаватися і не відступати від наміченої мети!