Як написати незнайомій людині

Епістолярний жанр - став особливо популярний з розвитком інтернет-технологій. Все частіше люди пишуть листи або навіть короткі текстові повідомлення адресатам, з якими б ніколи не зустрілися в реальному житті. Але не всі знають, що будь-який лист, ділове або романтчіеское, має складатися з трьох частин: вступної частини, основної та фіналу.
Як написати незнайомій людині

Інструкція

1
Після привітання варто представитися і пояснити причину, по якій адресант пише незнайомій людині - адресату. Мабуть, головне правило - економія чужого часу. Фрази потрібно формулювати ємко, чітко, лаконічно. З пунктуацією, смайликами і сленгом не переборщувати. Якщо грамотність кульгає, то варто писати простими реченнями, без паровоза дієприслівникових зворотів після першої коми. Привітання краще вибирати нейтральні: "Доброго дня", "Вітаю".
2
Наступний абзац - це основна частина листа, де автор пояснює свій інтерес більш детально, задає питання, детально пояснює суть проблеми. Якщо це діловий лист, то було б доречно послатися на двох-трьох спільних знайомих або людей, що користуються повагою так, щоб одержувач міг перевірити викладену інформацію. Якщо це суто особиста і делікатна лист (наприклад, адресат - потенційний родич, однокласник або людина, чия допомога необхідна), то варто проговорити емоції співрозмовника. наприклад: "Я розумію, що Ви можете бути здивовані, отримавши цей лист" або "Я сподіваюся, що ви не засмучені, але ситуація ..."
3
Третій абзац - вираз подяки та загальні фрази в дусі: "Спасибі, що приділили увагу і прочитали цього листа до кінця" і "Я сподіваюся на продуктивну співпрацю". Ввічливий "хвостик": "З повагою" або "Всього найкращого" допустимо, але краще б це була особиста підпис, а не шаблон, забитий в поштову програму. Ділова людина залишає після свого підпису свої контакти: сайт фірми, телефони приймальні. Приватне листування має на увазі посилання на телефон або блог - будь-який персональний ресурс, який допоможе орієнтована в темі листа.

Рада 2: Як написати лист незнайомій людині

Рідні люди, друзі, знайомі - це ті, на чию підтримку завжди можна розраховувати. Але що робити, якщо звертатися доводиться до незнайомої людини, та до того ж не особисто, а за допомогою листа? В такому випадку виручать ввічливість і правильний підхід до складання послання.


Як написати лист незнайомій людині

Інструкція

1
Виберіть звернення в залежності від віку того, кому ви пишете. До дитини до 16 років прийнято звертатися на «ти», при спілкуванні з незнайомою людиною старше цього віку правила хорошого тону вимагають вживання займенника «ви». При цьому цілком допустимо називати хлопця чи дівчину на ім`я без по батькові, наприклад, «Я знаю, Олександр, що ви ...» або «Я вирішила написати вам, Наташа ...». До людини середнього і старшого віку звертаються по імені та по батькові. якщо лист носить офіційний характер і адресовано посадовій особі, незалежно від віку називайте його по імені та по батькові.
2
На початку листа ввічливо привітайте адресата. Якщо людина не належить до якоїсь особливої культурі, для вітання підійдуть традиційні «здрастуй», «здрастуйте». Будьте уважні до вживання епітетів, таких як «дорогий», «милий» - в листі незнайомій людині вони часто бувають недоречні.
3
Назвіться, будь дайте деякі відомості про себе.
4
Коротко сформулюйте суть свого листа. Інформуйте адресата про те, хочете ви йому щось розповісти, про щось попросити або за щось вибачитися. Наприклад, «Думаю, вам цікаво буде дізнатися, що у вас є родичі в Білорусі» або «Обставини змушують мене звернутися до вас з проханням про допомогу».
5



Викладіть відомості, які ви хочете донести до адресата. Намагайтеся писати лаконічно, уникайте двозначних фраз і виразів: людина з вами не знайомий, не знає, чого від вас чекати, тому є ймовірність бути неправильно зрозумілим.
6
В кінці листа конкретно сформулюйте своє прохання або побажання так, щоб у адресата не залишалося сумнівів з приводу того, чого ви від нього все-таки хочете. Якщо ви висловлюєте прохання, Супроводьте її вибаченнями за заподіяні незручності.
7
Чемно попрощайтеся. Подякуйте за увагу до вашого послання.
8
Перечитайте написане лист, внесіть в нього необхідні корективи.
Корисна порада
Особливо делікатно і продумано слід поставитися до написання листа-прохання. Якщо виконання того, про що ви просите, вимагає значних зусиль, природною реакцією адресата буде бажання відмовити вам. У таких випадках необхідно подумати, що може послужити мотивом незнайомій людині, який нічим вам не зобов`язаний, для вчинення дій в ваш інтерес. Ненав`язливо апелюйте до високих почуттів: відповідальність, співчуття і т.п. Іноді, навпаки, більш дієвими виявляються такі спонукальні мотиви, як бажання отримати матеріальну вигоду, прославитися. Прохання, викладену в офіційному листі, підкріпите обґрунтуванням її правомірності і посиланнями на закон.
Зверніть увагу
Листування з незнайомою людиною на увазі ввічливість, доброзичливість і надію на продовження діалогу. В кінці листа можлива приписка: "Якщо у Вас виникли питання, то з радістю відповім на них".


Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 122
Увага, тільки СЬОГОДНІ!