Як перевірити доменне ім`я

Після того як ви підберете підходяще ім`я для свого сайту, блогу, сторінки або форуму, буде необхідно перевірити, вільно воно. У мережі на сьогодні зареєстровано понад 160 мільйонів доменних імен, тому ймовірність, що кому-то раніше вже прийшла в голову думка використовувати такий же домен, не так вже й мала.
Як перевірити доменне ім`я
Щоб перевірити, чи є у вас можливість зареєструвати чи інша доменне ім`я, насамперед треба перейти на сторінку сервісу перевірки доменів. Такі сервіси є у кожного офіційного реєстратора і реселлера доменів і розміщуються вони, як правило, на головній сторінці, тому довго шукати не доведеться. Наприклад, перейдіть на головну сторінку одного з найбільших російських реєстраторів RU-CENTER - https://nic.ru


2
Потім введіть цікавить вас ім`я домену в відповідну форму - на сайті RU-CENTER вона розташована на яскраво помаранчевому плямі прямо в центрі сторінки. Натисніть кнопку «Перевірити».
3



Отримавши ваш запит, скрипти сервісу проведуть пошук в базах даних реєстраторів різних доменних зон і видадуть вам зведення результатів. У сервісу Ру-Центру вона складається з чотирьох закладок. На першій ( «Популярні») розміщені імена зазначеного вами домену в зонах, які Ру-Центр вважає найбільш популярними. Тут ви відразу побачите, чи вільний потрібний вам домен в будь-якій зоні. Якщо він зайнятий, то клацнувши посилання на написи «зайнятий» ви можете подивитися його реєстраційну інформацію, включаючи дату закінчення оплаченої реєстрації та контактні телефони та адреси власника. На закладці «Російські» розміщені аналогічні дані для доменних зон su і ru, а на вкладці «Міжнародні» - для «внетерріторіальних» зон (com, net, org, biz і т.д.). На вкладці «Зарубіжні» поміщаються результати пошуку по доменних зонах, приписаним до інших країн.
4
Іноді буває необхідно перевірити навіть кілька десятків доменних імен. Повторювати операцію кілька десятків раз не обов`язково - багато такі сервіси мають окремі форми для перевірки списків доменів. На сайті Ру-Центру вона розміщена тут - https://nic.ru/cgi/na.cgi?step=n_a.na_extended. В поле для введення перерахуйте потрібні імена (по одному в рядку) і натисніть кнопку «Перевірити».


Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 177
Увага, тільки СЬОГОДНІ!