Суть проблеми

Психологи кажуть, що від синдрому Мерилін Монро страждає мало не половина жінок планети. Він виражається в стійкому відразі до себе, неприйняття себе і постійних безплідних пошуках любові.

За традицією, психоаналітики шукають причину проблеми в дитинстві. Так і зі синдромом Мерилін Монро - він може з`явитися в досить ранньому віці, якщо дитина не отримує батьківської любові. У цьому випадку він починає шукати її ззовні. Дитина шукає схвалення оточуючих, хоче всім сподобатися, добитися уваги, захоплення, визнання. Відчуває, що постійно потребує чимось, але не може знайти задоволення.

Тут вступають в конфронтацію два почуття: відчуття себе негідним любові і пристрасне бажання її отримати. Крім того, при всьому благополуччі людина, що страждає синдромом Монро, все одно буде відчувати себе невдахою.

До основних ознак цього явища можна віднести:

- постійне відчуття себе вкрай непривабливою лічностью-
- відчуття себе дитиною-
- мовчазність, часті емоційні скачки, замкнутость-
- божевільну неконтрольовану ревность-
- страшну боязнь одіночества-
- занижену самооценку-
- підвищену жертвенность-
- перевагу чоловіків-тиранів, залежність від них-
- захоплення снодійними препаратамі-
- підвищену тривожність.

Звичайно, всі ці симптоми окремо можуть свідчити про безліч психологічних проблем. Однак в сукупності вони показують прояв синдрому Мерилін Монро.

Найчастіше люди з цим синдромом немов залежні від жорсткого, іноді і жорстокого ставлення до себе. Це пояснюється своєрідним програмуванням в дитинстві, а, саме, - відсутністю або гострою нестачею любові і ласки від батьків, часто - досить жорстоким ставленням до себе. Синдром Мерилін Монро нерідко розвивається у людей, в дитинстві отримували на свою адресу безліч образ, несхвалення, що не відчувають безумовної любові.

Синдром Мерилін Монро вимагає ретельного і всебічного лікування, оскільки здатний вкрай негативно впливати на життя людини.

При чому тут Мерилін?

Те, що дане явище в психології отримало ім`я однієї найбільших американських актрис, визнаної в той час еталоном жіночої краси, не випадково. Норма Джин Бейкер все життя страждала від почуття порожнечі, від нездатності відчувати себе.

Батько Норми втік відразу після її народження, а мати віддала дівчинку сестрі, оскільки страждала психічними розладами. Однак сестра матері, в свою чергу, віддала дівчинку в сирітський притулок. Норма Джин довго і безуспішно намагалася прижитися в будь-якої прийомній сім`ї. Дівчина побувала в більш ніж десяти прийомних сім`ях. Актриса в бесідах з психотерапевтом говорила, що її ніколи ніхто не називав дочкою, які не обіймав.

Коли вона виросла, відносини з чоловіками складалися по закладеної в дитинстві програми: вони її не любили. Її тягнуло саме на руйнівні відносини. Всесвітньо відома і улюблена актриса бачила в собі жалюгідну, ні на що не придатну, що не заслуговує любові невдаху. І продовжувала намагатися змусити полюбити себе якомога більшу кількість людей, при цьому відкидаючи тих, хто щиро захоплювався нею.

Мерилін Монро про себе: «Що я таке? На що я здатна? Я порожнє місце. Порожнє місце і нічого більше. У мене в душі - порожнеча! »

Мерилін завжди мучилася страхом самотності. Була страшно ревнива. Відчувала постійне відчуття тривоги, приймала заспокійливі і снодійні препарати. В результаті дівчина пристрастилася до алкоголю і лікарських препаратів і померла у віці 36 років.

Сумна історія Мерилін Монро показує, наскільки небезпечним може бути цей синдром, особливо «на благодатному грунті». Як би там не було, закордонні психологи виділяють кілька своєрідних «заповідей» для тих, хто страждає від синдрому Монро: це розвиток беззастережної любові до самого себе, самоповаги, віри в себе, готовність до нових відкриттів в життя, розвиток у собі здатності насолоджуватися самої життям. А ще треба пообіцяти собі обов`язково здобути перемогу над цієї складної психологічною проблемою.