З античної міфології прийшли такі імена, як Аврора - ранкова зоря, Аріадна - улюблена, вірна, Венера - любов, Вікторія - перемога, Діана - божественна, Майя - весна, Ніка - перемога, Олімпія - божественна, олімпійська, Селена - місяць. Найбільш відоме біблійне ім`я - Єва (жива).

Ім`я та характер


Існує думка, що ім`я може вплинути на характер людини. Багато жіночі імена містять досить ємні характеристики (правда, невідомо, чи будуть вони відповідати своїм носительку). Наприклад, Агнеса - непорочна, цнотлива, Агнія - вогняна, Адель (Аделіна) - благородна, Амалія - старанна, Ангеліна - ангельська, Аніта - уперта, Ванда - смілива, безстрашна, Василиса - царствена, Вероніка - переможна, Владислава - славна володарка , Дарина - переможниця, Діна - вірна, Ілона - світла, Інеса - бурхлива, Калерія - гаряча, палка, що вабить, Карина - вперед дивиться, Клара - ясна, світла, Лада - улюблена, мила, Лілія - ніжна, тендітна, Мілена - мила, ніжна, Ніна - царствена, Руслана - левиця, Сабріна - пристрасна, Сара - владна, Тереза - захисниця.

Деякі імена покликані наділити своїх власниць властивостями, подібними дарів казкових фей. Серед них - Беатриса (щаслива), Белла (красуня), Берта (яскрава, світла, чудова), Валерія (здорова), Глафіра (струнка, витончена), Глорія (щастя, слава), Ізабелла (красуня), Лайма (щастя, удача).

Є імена, блискучі, як коштовності: Ада (прикраса), Джемма (дорогоцінний камінь), Зара (золото), Злата (золота), Маргарита (перлина), Стелла (зірка). А є - подібні прекрасним квітам: Віолетта (фіалка), Іоланта (фіалка), Камелія (квітучий кущ троянди), Роза (квітка, троянда), Розалін (прекрасна троянда).

Імена літературних героїнь


Багато рідкісних імена здобули популярність завдяки названим ними героїням літературних творів, хоча є у цих імен і самостійні значення. Ася (воскресла) - чарівна тургенєвська дівчина, Джульєтта (кучерява, пухнаста) - всім відома шекспірівська героїня, Олеся (лісова) - героїня повісті Купріна, дійсно жила в відокремленій лісовій хатинці, Роксана (світла) - чиста і прекрасна героїня п`єси Едмона Ростана.

Вибираючи ім`я для дівчинки, також слід звернути увагу, щоб воно гармоніювало з прізвищем та по батькові.

Зрозуміло, батьки вільні дати своїй дитині незвичайне ім`я, але при цьому не варто забувати, що воно повинно приносити йому лише позитивні емоції.