Версії походження імені

Це ім`я прийнято пов`язувати з Катериною Олександрійської, яка була ранньохристиянської мученицею. За переказами вона постраждала за віру в правління Максимина Дази на початку III століття нової ери. Катерина Олександрійська - одна з найбільш шанованих християнських святих. Потрібно відзначити, що перші відомості про цю святий відносяться до пізнього часу - вже VI-VII століть нової ери, з цієї причини історична достовірність її існування з давніх пір є предметом суперечок і дискусій. Ім`я Катерини Олександрійської приблизно до VII століття нової ери стали пов`язувати з грецьким поняттям «чистий», латинська традиція транскрибувати слово «катаріос», як katharon. Відповідно, саме ім`я записувалося Catharina. Оскільки Катерина Олександрійська є вельми шанованою святий, в її частина стали називати багатьох дівчаток.

Існує й інша версія походження цього імені, згідно з якою його етимологія сходить до імені богині Гекати, яка є покровителькою чаклунства. Однак багато дослідників вважають це припущення неспроможним.

На Русі ім`я Катерина приблизно до середини XVII століття відносилося до рідкісних. Певною перепису Москви, проведеної в 1638 році, присутні згадки 441 жінки з ім`ям Катерина, причому тільки 12 з них не були іноземками з Німецької слободи. Ім`я набуло популярності після того, як Олексій Михайлович назвав Катериною свою дочку. За легендою царю уві сні з`явилася свята Катерина Олександрійська, яка сповістила про народження в нього немає дочки. Після цього ім`я увійшло в особливий царський именник, що негайно позначилося на його популярності. Зрозуміло, на подальше поширення імені Катерина позначалася його надзвичайна популярність в Західній Європі. Згідно з історичними дослідженнями, різні форми цього імені на початку XVII століття носили від 2 до 4% жіночого населення Західної Європи.

Вплив імені на характер

Це ім`я в Росії асоціюється з чимось величним і царським. Це не дивно, оскільки Катерина II була однією з найпомітніших фігур у вітчизняній історії. На жаль, характери жінок, що володіють цим ім`ям, рідко відповідають цим поданням.

Катерина з дитинства відрізняється дуже самостійним мисленням, вона жадновата і запаслива. Дівчатка, названі цим іменем, самолюбні, не вміють миритися з чужим перевагою. Вони легко зав`язують дружні стосунки, з дитинства вміють маніпулювати людьми. При цьому в цілому їх характер можна назвати досить нерішучим, Катерини намагаються приховати це, екстравагантно себе ведучи і вибираючи досить сміливу одяг.

Катерина дуже довго не виходить заміж, хоча не може поскаржитися на відсутність шанувальників. Це пояснюється тим, що вона дуже прискіпливо вибирає партнера, віддаючи перевагу спокійним, впевненим чоловікам, які можуть дати їй відчуття захищеності.