Сьогодні рівень життя значно зріс, жінки отримують достатнє харчування, піклуються про своє здоров`я, немає необхідності займатися важкою фізичною працею. Організм жінки сприймає ці умови як сприятливі для народження і виховання дітей. І за відсутності патологій і абортів в минулому навіть після 30-35 років завагітніти можна без особливих зусиль і з першої спроби. Прийом гормональних контрацептивів, які блокують овуляцію, теж сприятливо позначається на репродуктивному здоров`ї жінки. Запас яйцеклітин зберігається протягом довгого часу-захворювання, які раніше вважалися віковими, сьогодні виникають рідше через профілактичної дії гормональних контрацептивів.

Оптимальний вік для пологів


Вважається, що організм жінки найбільш готовий до пологів з 20 до 28 років. Здоров`я молодої жінки легко сприймає навантаження, м`язи і зв`язковий апарат швидко відновлюють допологовий стан, рідше виникають ускладнення. У процесі поділу клітин рідше виникають мутації, ризик народити дитину з генетичними захворюваннями теж досить низький. Але жінка в такому молодому віці може бути фінансово нестабільна або підходить до вагітності та пологах не настільки серйозно - це основні мінуси пологів до30-ти років.

Пологи в підлітковому періоді


Вагітність, в тому числі бажана, серед неповнолітніх - не рідкість і рідкістю ніколи не була. Акушери не рекомендують свідомо вагітніти до 20 років, так як процес зростання в організмі до цього часу ще не завершений. Психологічно незріла мати, що залежить фінансово від батьків, може сприйняти дитину як перешкоду. У разі, якщо вагітність вже наступила, акушери зроблять максимум зусиль, щоб умовити жінку доносити дитину, а в крайньому випадку залишити дитину в пологовому будинку. Справа в тому, що аборт в цьому віці набагато більш небезпечний, ніж пологи. Дитина майже завжди народжується здоровим, а за дев`ять місяців проблеми з родичами сходять нанівець, і жінка вкрай рідко відмовляється від дитини.

пізні пологи


Пізніми вважаються пологи після 35-38 років. Зростає небезпека ускладнень вагітності, вище ризики патології плода. Кількість вагітних в цьому віці стає дедалі більше - відсувається соціальне старіння, з`являються ефективні методики збереження здоров`я, а тому 35-38 років для майбутньої мами - об`єктивна норма і реальність. Знизити ризик генетичних патологій дозволяє грамотне планування вагітності. Проведення генетичних тестів і ранньої діагностики дозволяють виявити можливі вади і в разі необхідності перервати вагітність на ранніх термінах. Часто жінки в цьому віці народжують першу дитину після лікування безпліддя, так як ще 10-15 років тому їх діагноз не дозволяв навіть сподіватися на народження дитини.

ЕКО і гормональна стимуляція


Гормональна стимуляція яєчників дозволяє отримати дозрілу яйцеклітину навіть у жінок після 45-років. Вкрай рідко пологи після 47 років стають результатом природних інтимних відносин. Зазвичай стає необхідною тривала медична підготовка. Жінки в цьому періоді схильні до багатьох захворювань, в тому числі остепорозу, а тому, зважившись на такий відповідальний крок, як вагітність і пологи, повинні заздалегідь подбати про стан здоров`я. Тривалість життя постійно зростає і тому ризики не встигнути виховати дитину постійно знижуються.

Випадкова вагітність в 50 років


З настанням клімаксу жінка відчуває себе більш вільною, так як немає необхідності берегтися. Однак овуляція може наступити і в 45, і в 47, і навіть в 53 роки, хоча менструації вже відсутні. Нерідко жінка розуміє, що вона вагітна, не дивлячись на солідний вік. У неї вже виросли діти, з`явилися онуки і знову стати мамою - подвійний стрес. Оскільки сьогодні до аборту багато жінок та й чоловіки перестали ставитися як до одного з методів планування, вагітність зберігають, і жінка знову отримує можливість відчути радість материнства. Виросли діти всіляко підтримують матір і поділяють з нею тягар відповідальності. Дитина не відчуває себе зайвим навіть в разі раннього відходу батьків з життя. Плюси пізніх пологів очевидні: стабільне фінансове становище і свідомий підхід до виховання дитини. З мінусів можна відзначити можливе погіршення здоров`я жінки і більш високі ризики народження дитини з патологій.

Екстремально пізні пологи


Пологи в 60 років зустрічалися і раніше, але сьогодні вони перестали бути рідкістю. На такий крок наважуються самотні жінки. Однак варто пам`ятати, що здоров`я в 60 років вже не дозволяє здійснювати догляд за дитиною в повній мірі, змінюється ставлення до світу, ризики серйозних патологій збільшуються з кожним роком. Зазвичай жінки в цьому віці стають мамами за допомогою сурогатних мам, але трапляються і природно настали вагітності. Навіть фінансове благополуччя не привід для материнства в 60 років. Ставати мамою можна тільки, якщо є підтримка близьких і справжня міцна сім`я. Якщо майбутня мама самотня - краще звернути увагу на усиновлення, опіку та інші форми патронату.

До якого віку можна народжувати, залежить від кожного конкретного випадку. Гарне здоров`я, достатня матеріальна база, міцна сім`я і впевненість у власних силах - це основні аспекти, на які потрібно спиратися, приймаючи рішення стати матір`ю в будь-якому віці, особливо в пізньому.