Де проходили зимові олімпійські ігри 1968 року

У 1968 році Міжнародний олімпійський комітет в черговий раз довірив проведення ігор Франції. В цьому році столицею міжнародний спортивних змагань із зимових видів спорту став Гренобль.

Де проходили Зимові Олімпійські ігри 1968 року

Остаточне рішення про те, що ігри пройдуть в Греноблі, було прийнято на засіданні Міжнародного олімпійського комітету (МОК) в 1964 році. Суперниками Гренобля були японське місто Саппоро, столиця Норвегії Осло і Лейк Плесіді, що знаходиться в Сполучених Штатах. Французькому гірськолижному курорту переміг з невеликою перевагою в останньому турі під час змагань із заявкою канадського міста Калгарі.

За 4 роки в Греноблі було побудовано кілька спеціальних спортивних об`єктів для ігор, наприклад Олімпійський стадіон. Траси для гірськолижних і санних змагань вже існували раніше, що дозволило скоротити фінансові витрати на підготовку до Олімпіади.

В іграх взяли участь всього 37 держав. Ці змагання стали дебютом для команди Марокко. Також олімпіада 1968 року став першою, в якій збірні НДР і ФРН приймали участь окремо.

Перше місце в неофіційному медальному заліку посіла Норвегія, що відображало високий рівень підготовки спортсменів цієї команди з зимових видів спорту. Найкраще себе показали норвезькі лижники. Кілька медалей принесли також ковзанярі і біатлоністи.

Другим з відставанням всього в одну медаль став Радянський Союз. Золото здобула збірна СРСР з хокею. Відмінно виступили радянські фігуристи. Пара Людмили Білоусової та Олега Протопопова посіла перше місце, а Тетяна Жук і Олександр Горелік стали другими. Також одне золото дісталося радянському спортсменові за стрибки з трампліну, що було значним успіхом для СРСР в даній дисципліні.

Третьою стала команда Франції - країни, що приймає змагання. Майже всі медалі збірної принесли гірськолижники, рівень яких у Франції традиційно високий. Команда Сполучених Штатів показала вельми середні результати, посівши 9 місце в загальному заліку. Єдину золоту медаль країні принесла Пегі Флемінг, яка виступає в одиночному фігурному катанні.