Негативна енергія накопичується в поле будь-якої людини, впливаючи на всі сфери його життя. Вона може стати причиною безсоння, викликати роздратування на навколишній світ, руйнувати відносини з оточуючими людьми. Обряд очищення вогнем допоможе надовго позбутися негативної енергетики, привести біоенергетичне поле до гармонійного стану.

Найкраще проводити цей ритуал на спадаючу місяць, це багаторазово посилить ефект від магічного дії. Найпростіший ритуал по своїй суті являє медитацію на полум`я. Досить розпалити велике вогнище, сісти якомога ближче до нього і уважно споглядати вогонь. Бажано перебирати в пам`яті всі тривожні і вганяє вас в тугу речі, візуалізувати, як вони згорають в полум`ї. Біля вогнища необхідно сидіти, поки ви не відчуєте, що вам стає легко і добре. Подібні відчуття свідчать про те, що вогонь очистив ваше біоенергетичне поле, спалив притягнутий вами негатив. Цей ритуал потрібно повторювати час від часу, оскільки надовго його зазвичай не вистачає. Якщо у вас немає можливості регулярно палити багаття, використовуйте свічки, бажано освячені. Вони спалюють негатив не так ефективно, як полум`я багаття, зате з ними можна працювати в приміщенні і практично щодня.

Якщо ви відчуваєте, що такого найпростішого варіанту вогняного очищення від негативу вам недостатньо, спробуйте провести ритуал, який не тільки очистить від негативу вашу ауру, а й захистить від нього будинок. Для цього обряду вам знадобляться церковні свічки і кадило з ладаном (але підійдуть і звичайні палички-пахощі). Ритуал потрібно проводити на самоті в повній тиші, бажано робити це, коли стемніє. По кутах кімнати, перед дверима і кожним вікном поставте по одній свічці, в центрі приміщення розташуйте ще сім свічок широким колом, в його центрі помістіть курильницу з ладаном.

Погасіть світло у всій квартирі, запаліть ще одну свічку і почніть обходити кімнату проти годинникової стрілки, запалюйте свічки, стоять біля вікон, дверей і по кутах кімнати, після цього ще раз обійдіть кімнату і запаліть свічки, стоять в центрі кімнати, в останню чергу підпаліть пахощі. Потім вийдіть з кола свічок і дуже повільно обійдіть його проти годинникової стрілки сім раз, під час руху повторюйте наступні слова «Вогонь очищає, полум`я його негатив змиває з живого і неживого. Вогонь священний, очисти мене (назвіть своє ім`я) від образи, від всякого зла, від поганої поголоски, від чужої хули, від марних суперечок, від злих розмов. Нехай буде так". Після цього увійдіть в коло, візьміть курильницу, поставте на її місце свою свічку. З Курильниці в руках ще раз обійдіть коло свічок сім разів і раніше проти годинникової стрілки. Повторіть це ще раз, знову змінив курильницу свічкою. Потім увійдіть в центр кола, приберіть курильницу, сядьте на її місце, перед собою поставте свічку. Закрийте очі і розслабтеся, очистіть свій розум і думки від усього, що вам не потрібно. Прислухайтеся до вашого тіла, сконцентруйтеся на легкому теплі, яке дають вогники свічок. Візуалізують, як негативна енергія згорає, зникає, розчиняється. Візьміть свічку в руки і тримайте її на рівні грудей. Коли ви відчуєте, що вам стало легше, встаньте, поставте свічку в центр кола і підіть з кімнати. Свічки повинні догореть. Щоб уникнути ризику пожежі кожна свічка повинна бути встановлена в свічник з негорючого матеріалу.